Zdroj: Lindab

Ideálny strešný systém pre pasívny dom

07. 07. 2021 Zdieľať

Mali by sme sa snažiť o zdravé, ekologicky šetrné a úsporné bývanie. Podľa legislatívy od 1.1.2021 musia byť všetky novostavby v energetickej triede A0. Ideálne je však postaviť pasívny dom, ktorý umožňuje znížiť našu spotrebu energie, a tým aj emisie CO2 a s tým súvisí aj konštrukcia strechy, výber materiálov, zateplenia a rekuperácie. Najjednoduchšie je vybrať si kvalitného dodávateľa, ktorý ponúka kompletný balík tovarov a služieb.

Ľahká, elegantná a nehlučná krytina

Pri výstavbe pasívnych domov je dôležitý aj výber správnej strešnej krytiny. Skvelou možnosťou sú krytiny plechové – opäť je to dané ich nízkou hmotnosťou a kvalitným spracovaním. Posledné roky sú veľmi žiadané ploché krytiny Click SRP v šedých odtieňoch, ktoré sa hodia na stavby s originálnou architektúrou a nízkymi sklonmi vďaka svojmu minimalistickému vzhľadu. Táto strešná krytina je založená na modernom spôsobe spájanie plechov na tzv. „zaklikávaciu“ drážku čo značne zjednodušuje jej montáž.

Ak sa bojíte hlučnosti krytiny súvisiacej s vibráciami spôsobenými vetrom a dažďom, vieme to eliminovať 2 vylepšeniami. Jedným je aplikácia dvojice pozdĺžnych prelisov s označením DN, čo zmenšuje plochu pre rezonanciu a minimalizuje hlučnosť na krytine. Druhým vylepšením je pridanie špeciálnej plstenej vrstvy Sound Control, ktorá je nanesená priamo na spodnú stranu krytiny. Navyše má tento materiál antikondenzačnú schopnosť.

Strešný systém pre pasívny dom

Ukážka krytiny Lindab Click SRP so stužujúcim prelisom „DN“ a protihlukovou vrstvou Sound Control. Zdroj: Lindab

Úspora s integrovanými solárnymi panelmi

Chcete využívať energie z obnoviteľných zdrojov? Potom si kúpte priamo strechu, ktorá má zabudované solárne panely – Lindab Solar Roof. Tvorí ju krytina Lindab Seamline alebo Click SRP vybavená precízne povrchovou úpravou a integrovanými solárnymi panelmi. Veľkou výhodou je, že jednotlivé panely dosahujú potrebného efektu, aj keď je práve zamračené a na rozdiel od klasických panelov nie sú na streche takmer vidieť.

Strecha s fotovoltaickými panelmi

Lindab SolarRoof – Strecha s elegantným a moderným vzhľadom, ktorá vyrába “zelenú” elektrinu. Zdroj: Lindab

Fotovoltaické panely v rámci systému Lindab SolarRoof využívajú najmodernejšiu technológiu CIGS (Copper-Indium-Gálium-selenidu). CIGS panely majú v zamračenom a daždivom počasí až o 20% vyšší výkon v porovnaní s panelmi kremíkovými. V priebehu dňa tak pracujú dlhší čas.

Fotovoltaické panely

Fotovoltaické panely s najmodernejšiou technológiou CIGS a s jednoduchou inštaláciou. Zdroj: Lindab

Zladiť odkvap so strechou a fasádou domu, nie je ľahké. Rozumieme detailom a aj preto ponúkame dokonalé odkvapové systémy vo farbách krytiny aj v obľúbenom antracitovom odtieni. Žiadna strecha sa nezaobíde bez bezpečnostných prvkov, ako sú snehové zábrany, rebríky a lávky. Systém Lindab Safety pozostáva z niekoľkých praktických doplnkov vyrobených z kvalitnej lakovanej alebo pozinkovanej ocele.

Strešný systém pre pasívny dom

Dokonalý odkvapový systém Lindab Rainline. Zdroj: Lindab

Umožňuje vám bezpečný pohyb po streche po celý rok a pomáha predchádzať nechceným škodám na majetku a nehodám napr. kvôli zosuvom zmrznutého snehu zo strechy. V neposlednom rade je dôležité myslieť aj na odvetrávacie prvky striech Lindab Vilpe medzi ktoré patria prestupy rôznych elementov ako Satelity, antény alebo prívody a odvody vzduchu z rekuperácií.

Strešný systém pre pasívny dom

Bezpečnostné prvky Safety sú elegantným doplnkom strechy. Zdroj: Lindab

Riadené vetranie vzduchotechnickým systémom Lindab

Možno ste ešte nepočuli, že spoločnosť Lindab ponúka aj rezidenčnú vzduchotechniku. okrem rekuperačných jednotiek rôznych značiek, Lindab vyrába a predáva systémy rozvodu vzduchu Lindab Indomo, ktorý disponuje dokonalým tesnením spojov a funkciou inteligentného zámku.

Strešný systém pre pasívny dom

Systém rozvodu vdzuchu Lindab InDomo. Zdroj: Lindab

Pre prívod a odvod vzduchu je možnosť vybrať si jedinečný dizajnový tanierový ventil Lindab Airy, ktorý si tvarovo i farebne viete prispôsobiť vášmu vkusu v ktorejkoľvek miestnosti.

Strešný systém pre pasívny dom

Novinka v rezidenčnej vzduchotechnike – dizajnové tanierové ventily Lindab Airy. Zdroj: Lindab

Ak vás zaujali spomínané produkty, neváhajte sa dozvedieť
viac na: stresnysystem.sk a rekuperacie.eu

Zdroj: PR článok Lindab a.s.

Kategória: Materiály
Tagy: fotovoltické panely odkvapový systém rekuperácia vzduchu riadené vetranie strešné krytiny strešný systém
Zdieľať článok