Zdroj: Zehnder

Klimatický modul Zehnder ComfoAir: optimálne temperovaný vzduch aj bez klimatizácie

27. 06. 2023 Zdieľať

Chcete mať doma čerstvý zdravo temperovaný vzduch a optimálnu vlhkosť a nechcete sa doma cítiť ako v chladničke? Ide to aj bez klimatizácie - pohodlne a s úsporou.

Nový klimatický modul Zehnder ComfoClime je určený na dohrev, dochladzovanie a odvlhčovanie vzduchu v systéme riadeného vetrania s rekuperáciou tepla. V kombinácii s vetracou jednotkou ComfoAir Q zaisťuje optimálnu teplotu aj vlhkosť.

Tepelný výmenník na báze invertorovej technológie v lete dochladzuje a v zime dohrieva privádzaný vzduch pri využití 100% čerstvého vzduchu, takže hladina CO2 tak zostáva minimálna.

schéma klimatizácie

Schéma fungovania: vľavo letná prevádzka, vpravo zimná prevádzka Zdroj: Zehnder

Klimatický modul Zehnder ComfoClime sa umiestni jednoducho na vetraciu jednotku ComfoAir Q. Možno ho použiť aj dodatočne v existujúcich inštaláciách (nevyžaduje podlahovú plochu navyše).

Zehnder vetracia jednotka

Zdroj: Zehnder

Inštalácia je jednoduchá a rýchla vďaka Plug&Play riešeniu, ovládanie pomocou aplikácie je intuitívne. Vetracie systémy Zehnder s dodatočnou úpravou vzduchu celoročne zaisťujú maximálny komfort vetrania, ale tiež prispievajú k získaniu lepšej kategórie PENB a k významným úsporám energií.

www.zehnder.cz logo zehnder

 

Zdroj: Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Kategória: Aktuality Technológie
Tagy: chladenie klimatizácia do domu klimatizácie do bytov mikroklíma miestnosti riadené vetranie
Zdieľať článok