Líder v oblasti digitálnych technológií predstavuje tri nové klimatizácie

Líder v oblasti digitálnych technológií predstavuje tri nové klimatizácie

16. 02. 2011 Zdieľať

Samsung Electronics, svetový líder v oblasti digitálnych technológií, v dnešných dňoch uvádza na trh svoje riešenia v oblasti bytovej klimatizácie – K Sériu (Jungfrau), P Sériu (Maldives) a T Sériu (Boracay). Všetky tri série spája luxusný dizajn, pokroková technológia dvojitého čistenia vzduchu použitím Full HD filtra a S plasma Ion, ako aj úsporná prevádzka.

Séria Jungfrau je vlajkovou loďou bytovej klimatizácie SAMSUNG – dosahuje najvyššiu triedu EER a to úsporou až 80 % nákladov na energiu použitím pokrokovej technológie dvojnásobnej úspory. Invertorová technológia (Smart Inverter) udržuje ideálnu teplotu bez neustáleho zapínania a vypínania kompresora, čím redukuje spotrebu energie. Ak je systém vypnutý, zdokonalená riadiaca doska využíva minimum energie pre svoj chod, čím znižuje spotrebu energie až o 90 % v porovnaní s bežnými klimatizáciami v režime stand by. Keďže všetky klimatizačné zariadenia SAMSUNG pracujú aj ako tepelné čerpadlo, Jungfrau udržuje nastavenú teplotu ako v režime chladenia, tak aj vykurovania.

Klimatizácia Jungfrau využíva zdokonalený systém dvojnásobného čistenia vzduchu. Vzduch filtrovaný cez Full HD filter odstraňuje aj mikroskopické časti prachu, čím znečistený okolitý vzduch zbavuje až 90 % prachových častíc. Následne systém S-Plasma Ion dokončí proces filtrácie využitím antibakteriálneho povlaku, ktorý okolitý vzduch zbaví aj najmenších prachových častíc a vírusov pre zabezpečenie čistejšieho a zdravšieho prostredia. S Plasma Ion neutralizuje biologické prímesi obsiahnuté vo vzduchu a mení ich na neškodnú vodnú paru. Unikátna technológia 3D Wind od SAMSUNGu, ktorá zabezpečuje rovnomernú distribúciu vzduchu v miestnosti, tak poskytuje užívateľovi chladnejšie prostredie v kratšom čase. Dodatočné široké dvojité lamely distribuujú vzduch do priestoru 120° horizontálne, 90° vo vertikálnom smere a do vzdialenosti až 13 metrov, čo je najviac vo svojom segmente, umožňujúc tým chladenie či vykúrenie väčších priestorov.

Jungfrau je kombináciou najnovších technológií a dizajnových inovácií za účelom poskytnúť zákazníkovi luxusný klimatizačný systém, ktorý efektívne reguluje izbovú teplotu a zároveň čistí okolitý vzduch. Tým podporuje komfortný, zdravší a ekologickejší životný štýl.

Série Maldives a  Boracay v sebe spájajú krásu dizajnu a pokrokové, sofistikované technológie chladenia vzduchu so schopnosťou redukovať spotrebu elektrickej energie až o 60 %. Obe klimatizácie sú vybavené režimom Smart Saver, aby kompresor pracoval len v potrebnom čase a zároveň šetrne. Maldives je navyše vybavená invertorovou technológiou Smart Inverter, ktorá šetrí energiu počas prevádzky zariadenia a rovnako aj v režime stand by.

Maldives a Boracay obsahujú aj zdokonalený systém čistenia vzduchu od SAMSUNGu, ktorý čistí vzduch od pevných prachových častíc (HD Filter) a najmenšie častice a vírusy zachytáva pomocou S plasma Ion podobne ako model Jungfrau.

Modely Maldives a Boracay sa pýšia aj nízkou hlučnosťou a vibráciami. Preto spolu s funkciou good sleep mode zabezpečujú ideálnu reguláciu teploty pre váš pokojný spánok. V rovnakom čase zároveň ušetríte až do 36 % elektrickej energie v porovnaní s bežnými režimami chladenia.

Všetky modely využívajú systém trojitej ochrany:
•    Engine Protector – chráni  kompresor pred poškodením prepätím alebo jeho prehriatím v extrémnych podmienkach
•    Controller Protector – znáša kolísanie napätia od 80V-400V a dokáže sa automaticky prispôsobiť, zabraňuje tak poruchám z dôvodu kolísania napätia
•    Fin Protector – ochrana proti korózii výmenníka na vnútornej jednotke

Nová modelová rada bude oficiálne predstavená na výstave Climatización v Madride začiatkom marca.

Viac informácií nájdete na www.samsung.com/sk/

Kategória: Aktuality
Tagy: klimatizácia technologie
Zdieľať článok