Na univerzitách a vysokých školách bol vyhlásený prvý ročník študentskej súťaže Axor H2O story

13. 03. 2012
Zdieľať

Študenti architektúry a dizajnu na vysokých technických a umeleckých školách a univerzitách v Českej a Slovenskej republike sa môžu zapojiť do prvého ročníka medzinárodnej študentskej súťaže Axor H2O story. Spoločnosť Hansgrohe, vyhlasovateľ súťaže, pripravila pre výhercu nevšedné ceny: fyzickú realizáciu najlepšieho návrhu a osobné stretnutie s elitným dizajnérom Phillippe Starckom.

Prvý ročník študentskej súťaže Axor H2O story vyhlasuje spoločnosť Hansgrohe v spolupráci s vydavateľstvom Jaga Media, s. r. o. Úlohou študentov je spracovať tému vody v architektúre. Výsledkom ich snahy by mal byť návrh kúpeľne, ktorá je nielen kulisou H2O story súčasnosti, ale má tiež význam pre život moderného človeka v súvislosti s jeho (ne) obvyklými hygienickými návykmi a rituálmi. „Cieľom H2O story je naštartovať dialóg so študentmi architektúry a dizajnu v Českej republike a na Slovensku. Účastníci nemajú žiadne materiálové ani priestorovo-dispozičné limity, a tak výsledkom budú (možno) úplne nové riešenia hygienických priestorov, ktoré sme doposiaľ označovali ako kúpeľňu. Samozrejme nás bude zaujímať aj názor verejnosti, ktorá bude na projekte participovať formou hlasovania,“ hovorí Ladislav Grebec, konateľ spoločnosti Hansgrohe.


Na univerzitách a vysokých školách bol vyhlásený prvý ročník študentskej súťaže Axor H<sub>2</sub>O story

1076851
Axor, Hangsrohe

Okrem už spomínaného osobného stretnutia s dizajnérom Philippom Starckom sa absolútny víťaz dočká i fyzickej realizácie svojho súťažného návrhu. Svoju realizáciu predstaví počas výstavy Designblok 2012 v Prahe. Atraktívna cena čaká aj na víťaza, ktorý vzíde z hlasovania verejnosti. Autor návrhu s najvyšším počtom hlasov, ktoré získa počas on-line hlasovania na webovej stránke www.h2ostory.sk, bude mať tiež jedinečnú možnosť stretnúť sa osobne s Philippom Starckom v Berlíne počas predstavenia jeho novej dizajnovej kolekcie.


Starck

Starck
Axor, Hangsrohe

„Pre technologicky inovatívnu firmu, ako je Hansgrohe s lifestylovými výrobkami značky Axor, je silné partnerstvo s architektmi a dizajnérmi životne dôležité. Novej nastupujúcej vlne ponúkame atraktívnu možnosť prezentovať svoju kreativitu na najlepšej výstave dizajnu v strednej a východnej Európe pod záštitou dizajnového lídra sanitárnej techniky,“ dodáva Ladislav Grebec.

O najlepšom návrhu, ktorý bude fyzicky predstavený verejnosti na prestížnej výstave Designblok 2012 v Prahe, rozhodne odborná porota. O najlepšom návrhu však bude môcť hlasovať aj široká verejnosť. On-line hlasovanie bude prebiehať od 7. 6. 2012 do 31. 08. 2012 na súťažných stránkach www.h2ostory.sk. Autor návrhu s najvyšším počtom hlasov udelených verejnosťou sa osobne stretne s dizajnérom Philippom Starckom.

Účastníci sú povinní sa zaregistrovať vyplnením registračného formulára na webovej stránke www.h2ostory.sk, a to odo dňa vyhlásenia súťaže 7. 3. 2012 až do 15. 5. 2012. Študenti z Českej republiky musia svoje práce odovzdať najneskôr do 15. 5. 2012 do 16 hodiny na sekretariát súťaže do vydavateľstva Jaga Media. Študenti zo Slovenska musia svoje práce odovzdať najneskôr do 15. 5. 2012 do 16 hodiny na sekretariát súťaže spoločnosti Key Communications.

Odborná porota:
Jaroslav Wertig (CR)
Jerry Koza (CR)
Rudolf Netík (CR)
Kalin Cakov (SK)
Viktor Šabík (SK)

Za vyhlasovateľa:
Matej Šišolák (Jaga Media)
Ladislav Grebec (Axor)

Viac informácií nájdete na www.h2ostory.sk

Kontakt pre média:
Katarína Dudáková
Key Communications, spol. s r. o.
PR consultant
Michalská 3, 811 01 Bratislava
tel.: +421 910 967 741
e-mail: katarina.dudakova@keycommunications.sk 

Kategória: Aktuality
Tagy: súťaž
Zdieľať článok

Diskusia