Novinky zo svetovej výstavy tieniacej techniky

Novinky zo svetovej výstavy tieniacej techniky

01. 03. 2009
Zdieľať

Spoločnosť D. O. S. SK, s. r. o. zorganizovala vo februári autobusový zájazd na najväčšiu svetovú výstavu tieniacej techniky R+T v Stuttgarte. Ako výhradný zástupca nemeckej spoločnosti WAREMA mala možnosť svojim klientom a architektom prezentovať […]

Spoločnosť D. O. S. SK, s. r. o. zorganizovala vo februári autobusový zájazd na najväčšiu svetovú výstavu tieniacej techniky R+T v Stuttgarte. Ako výhradný zástupca nemeckej spoločnosti WAREMA mala možnosť svojim klientom a architektom prezentovať tohtoročné novinky tieniacej techniky priamo vo výstavnom stánku tohto svetového výrobcu. V oblasti vonkajších žalúzií mohli uvidieť zariadenia poháňané solárnym pohonom, ako aj novinku ocenenú hlavnou cenou R+T za inováciu – núdzové ovládanie žalúzie so špeciálnym vyťahovacím systémom. Nové tvarovanie lamely Z s odolnosťou proti vetru až o 12 % vyššou ako pôvodný tvar prekvapilo rovnako ako nová S-lamela s totálnym zatemnením, ktorá príde na trh koncom roka 2009.

Takmer revolučnou novinkou vonkajších roliet je roleta Warema Visio, ktorou si klient chráni svoje súkromie a súčasne vychutnáva denné svetlo i výhľad do exteriéru. Spoločnosť WAREMA začína v tomto roku ponúkať aj konštrukciu hliníkových pergol, vrátane zasklenia, doplnenú tradičnými tieniacimi markízami s komfortom podľa želania. Príťažlivou novinkou, najmä pre architektov záhradných priestorov, bola určite tzv. priestorová markíza SUN SAIL v trojuholníkových tvaroch. Aj pre interiér bolo pripravených viacero inovácií, napr. lamely vertikálnych žalúzií so šírkou až 250 mm.

Zdroj: D. O. S. SK, s. r. o.

Kategória: Aktuality
Tagy: tieniaca technika
Zdieľať článok

Diskusia