Novinky zo svetovej výstavy tieniacej techniky

01. 03. 2009
Zdieľať

Spoločnosť D. O. S. SK, s. r. o. zorganizovala vo februári autobusový zájazd na najväčšiu svetovú výstavu tieniacej techniky R+T v Stuttgarte. Ako výhradný zástupca nemeckej spoločnosti WAREMA mala možnosť svojim klientom a architektom prezentovať […]

Spoločnosť D. O. S. SK, s. r. o. zorganizovala vo februári autobusový zájazd na najväčšiu svetovú výstavu tieniacej techniky R+T v Stuttgarte. Ako výhradný zástupca nemeckej spoločnosti WAREMA mala možnosť svojim klientom a architektom prezentovať tohtoročné novinky tieniacej techniky priamo vo výstavnom stánku tohto svetového výrobcu. V oblasti vonkajších žalúzií mohli uvidieť zariadenia poháňané solárnym pohonom, ako aj novinku ocenenú hlavnou cenou R+T za inováciu – núdzové ovládanie žalúzie so špeciálnym vyťahovacím systémom. Nové tvarovanie lamely Z s odolnosťou proti vetru až o 12 % vyššou ako pôvodný tvar prekvapilo rovnako ako nová S-lamela s totálnym zatemnením, ktorá príde na trh koncom roka 2009.

Takmer revolučnou novinkou vonkajších roliet je roleta Warema Visio, ktorou si klient chráni svoje súkromie a súčasne vychutnáva denné svetlo i výhľad do exteriéru. Spoločnosť WAREMA začína v tomto roku ponúkať aj konštrukciu hliníkových pergol, vrátane zasklenia, doplnenú tradičnými tieniacimi markízami s komfortom podľa želania. Príťažlivou novinkou, najmä pre architektov záhradných priestorov, bola určite tzv. priestorová markíza SUN SAIL v trojuholníkových tvaroch. Aj pre interiér bolo pripravených viacero inovácií, napr. lamely vertikálnych žalúzií so šírkou až 250 mm.

Zdroj: D. O. S. SK, s. r. o.

Kategória: Aktuality
Tagy: tieniaca technika
Zdieľať článok

Diskusia