Prípravok čistič fasád od COLORLAK-u vráti vašej znečistenej fasáde pôvodný vzhľad!

15. 10. 2015
Zdieľať

Ak ste sa už niekedy stretli s problémom znečistených fasád, na ktorých namiesto krásnych farieb vynikajú skôr nevzhľadné špinavé šmuhy, nezúfajte. Spoločnosť COLORLAK totiž prichádza s riešením, ako jednoducho so znečistením skoncovať. Vyvinula totiž špeciálny prípravok s názvom ČISTIČ FASÁD V1920, ktorý premení špinavú, riasami a plesňami zanesenú fasádu na nepoznanie a vráti jej pôvodný vzhľad.

Problém vzniká predovšetkým na severne orientovaných fasádach, kde takmer nesvieti slnko. Takéto plochy sú potom vlhkejšie a kondenzuje na nich voda, čo zapríčiňuje rast rias, machov, lišajníkov a plesní.

Na odstránenie týchto nečistôt (z fasád, ale tiež z muriva, omietky, betónu, kameňa, strešnej krytiny, zámkovej dlažby, sôch, pomníkov a pod.) je určený výrobok ČISTIČ FASÁD V1920 alebo ČISTIČ FASÁD KONCENTRÁT V1923, ktorý sa následne riedi s vodou v pomere 1 diel koncentrátu a 4 diely vody.  


Prípravok čistič fasád od COLORLAK-u vráti vašej znečistenej fasáde pôvodný vzhľad!

1644461
Colorlak, a.s.

Postup pri odstraňovaní machov, rias, lišajníkov a plesní z fasády

Pri likvidácii biologických nečistôt sa postupuje v troch krokoch:

V prvej fáze sa na znečistenú fasádu aplikuje prípravok ČISTIČ FASÁD, a to pomocou postrekovača alebo valčeka. V závislosti od členitosti a druhu fasády možno z 1 litra ošetriť až 15 m2 plochy. Prípravok sa nechá na fasáde pôsobiť najmenej 48 hodín, prípadne až 72 hodín, ak chcete biologické nečistoty zlikvidovať čo najdôkladnejšie. 

Nasleduje druhý krok, a síce umytie fasády tlakovou vodou, ľudovo povedané „vapkou“. Voda sa strieka na fasádu zo vzdialenosti cca 25 až 50 cm a umytá fasáda sa potom nechá 1 deň vyschnúť.

Výrobca odporúča ochrániť suchú fasádu aj prípravkom OCHRANA FASÁD V1930, ktorý sa rovnako ako ČISTIČ FASÁD aplikuje postrekovačom alebo valčekom – slúži ako prevencia, keďže zabraňuje ďalšiemu rastu rias, plesní…

Je potrebné dodať, že prípravky nijako nezapáchajú, navyše neobsahujú chlór, takže nebielia farebnú fasádu.

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia