Škridla Piemont – ideálne riešenie pre rekonštrukcie striech

Škridla Piemont – ideálne riešenie pre rekonštrukcie striech

14. 10. 2014
Zdieľať

S výmenou starej strešnej krytiny za novú, môže byť spojených viacero ťažkostí. Jednou z nich je aj dopasovanie novej škridle na pôvodný krov, ako aj na už existujúce latovanie. V tomto prípade je vhodným riešením pálená krytina značky Rőben, škridla Piemont.

To všetko vďaka mimoriadnej posuvnosti škridle, ktorá je až 38 mm. Vďaka tejto posuvnosti môžeme prispôsobiť vzdialenosť latovania. Špeciálne navrhnutý zámok škridle uľahčuje pokládku celej strechy a zaručuje tesnosť celej plochy. Vďaka tomu sú škridle Piemont vhodné nielen na nové, ale aj na staršie rekonštruované strechy. Nezanedbateľný je aj fakt, že škridla Piemont je vhodná aj na strechy s nízkym sklonom (štandardne od 22°, pri dodatočnom zabezpečení už od 12°). Táto škridla ponúka univerzálne využitie, najmä vtedy keď sa rozhodujeme pre rekonštrukciu starej strechy. Veľká posuvnosť škridle, ktorá je až 38 mm, je niekoľkonásobne väčsia ako pri väčšine iných modelov dostupných na trhu pálených krytín. Väčšia posuvnosť umožňuje ukladať škridlu na latovanie od 360 mm do 398 mm. Je to dôležité najmä pri strechách s nerovnomerným rozmiestnením latovania, s ktorým sa stretávame pri väčšine rekonšruovaných striech. Samozrejme veľa záleží od pôvodnej konštrukcie strechy a krytiny. Ak je krov v poriadku a nevyžaduje si výmenu, vtedy je krytina s väčším posuvom v latovaní nenahraditeľná. Strešné latovanie je vtedy uspôsobené na krytiny, ktoré sú už na trhu často nedostupné a iné strešné krytiny na toto latovanie nepasujú. Podobné je to aj v prípade novej strechy, kedy sa posuvná škridla v rozmedzí 38 mm ukazuje ako užitočná, najmä pri elementoch ako sú úžľabia, vikiere a pod..


Škridla Piemont Trentino

1426599
RŐBEN TONBAUSTOFFE


Škridla Piemont Trentino

Nielen posuvnosť

Posuvnosť škridle Piemont je jej najväčšou výhodou, no netreba zabúdať ani na ďalšie vlastnosti, ktoré potvrdzujú, že škridla sa hodí pre rekonštrukciu striech. Treba zobrať do úvahy aj jej nízku hmotnosť – cca 3,97 kg, ktorá je pri zaťažení strechy nízka – iba 42 kg/1m². Podobne ako aj ďalšie keramické krytiny firmy Röben, škridla Piemont sa vyznačuje pevnosťou, odolnosťou voči vonkajším vplyvom, mrazuvzdornosťou, ako aj nízkou nasiakavosťou. V neposlednom rade rozmer škridle uľahčuje samotnú pokládku.


Škridla Piemont - vhodná pre nové aj rekonštruované strechy

1426601
RŐBEN TONBAUSTOFFE


Škridla Piemont – vhodná pre nové aj rekonštruované strechy

Dôležitý je aj odtieň

Škridlu Piemont ponúka výrobca až v desiatich farebných prevedeniach, od prírodnej medenej, cez rôzne farebné varianty ako sú gaštanová, Trentino (vínová), rustikálna, až po moderné odtiene sivej a čiernej. Táto rôznorodosť farebných variantov, ako aj univerzálna forma škridle zaručujú možnosť využitia pre rôzne typy striech a štýly domov. 

Je dobre vedieť…

Každá rekonštrukcia strechy by mala byť dôkladne plánovaná, hlavne vzhľadom k použitej strešnej krytine, ktorej špecifikácia je dôležitá pre realizáciu všetkých elementov strechy. Pred použitím strešnej krytiny a jej príslušenstva, je nutné dôkladne overiť zhodnosť rozmerov strechy, s rozmermi krytiny a navrhovaného príslušenstva. Škridly s väčšou vôľov v zámku umožňujú ľahšie prekonanie nerovností na ploche strechy, s prispôsobením krycej dĺžky, čo je veľmi dôležité pri výmene krytiny na rekonštruovanej streche.

RŐBEN TONBAUSTOFFE

Kategória: Aktuality
Tagy: materiál škridla strecha
Zdieľať článok

Diskusia