Slnečné dni s kolektorom za jedno euro

22. 06. 2015 Zdieľať

Uvažujete o kúpe solárnej zostavy a čakáte na dotáciu od štátu? Už nemusíte. Značka Protherm vám pri kúpe kondenzačného kotla Lev Heliotwin 20 KKZ150 pribalí len za 1 € solárny kolektor s unikátnou drain-back technológiou, ktorý sa postará o prípravu teplej vody.

V závislosti od miesta inštalácie solárneho kolektora tak ušetríte sumu od 570 € do 670 € z celkovej ceny zostavy.

Vhodná pre väčšinu domácností

Solárnu zostavu môže tvoriť stacionárny kondenzačný kotol so vstavaným 150 litrovým vrstveným zásobníkom teplej vody s duálnym spôsobom ohrevu teplej vody a jeden plochý kolektor typu drain-back. Primárne zabezpečuje ohrev vody solárny výmenník vo vnútri zásobníka. Ak je slnečného žiarenia nedostatok, voda sa zohreje pomocou doskového výmenníka kondenzačného kotla. Výhodou slnečných kolektorov typu drain-back oproti ostatným solárnym systémom je voľné stečenie solárnej kvapaliny naspäť do solárneho výmenníka (zásobníka), ktoré v zime chráni beztlakový systém pred zamŕzaním a v lete zabráni prehrievaniu kolektora. Solárna zostava s kondenzačným kotlom je aj vďaka tomu vhodná pre väčšinu domácností.


Solárne kolektory typu drain-back

Slnečné dni s kolektorom za jedno euro


Solárne kolektory typu drain-back

V cene 1 € je aj fixačná sada na solárny kolektor podľa typu strechy a strešnej krytiny. Ku kotlu možno celkovo pripojiť jeden alebo dva ploché solárne kolektory typu drain-back, pričom štvorčlenná domácnosť si pohodlne vystačí len s jediným kolektorom. Rozsah výkonu kotla Lev Heliotwin 20 KKZ150 pre vykurovanie je od 3,8 kW do 20 kW (pri teplotnom spáde 80/60 °C) a pre ohrev teplej vody od 3,8 kW do 24 kW. Súčasťou kotla je okrem vstavaného smaltovaného vrstveného zásobníka s nízkymi tepelnými stratami aj vstavaná ekvitermická regulácia a vysokoúčinné čerpadlo s nízkym príkonom šetriace náklady na elektrickú energiu.


Zostava kotla Lev Heliotwin a solarneho kolektora typu drain-back

Slnečné dni s kolektorom za jedno euro


Zostava kotla Lev Heliotwin a solarneho kolektora typu drain-back

Jednoduchá inštalácia kotla i kolektora

Čo sa týka solárneho kolektoru typu drain-back, v porovnaní s klasickým tlakovým systémom, je jeho inštalácia jednoduchšia. Nie je totiž potrebná expanzná nádoba ani odvzdušňovanie solárneho systému. Solárna kvapalina je už predplnená. Všetky potrebné časti ako riadiaca doska, snímače teploty a hydraulické komponenty sú súčasťou kotla Lev Heliotwin. Aj jeho inštalácia je jednoduchá. Jeho výhodou je možnosť oddelenia spaľovacej časti od zásobníka, čím sa zjednoduší preprava i prípadná inštalácia v ťažko dostupných priestoroch. Ak napríklad kotol potrebujete dopraviť hore či dole točitým schodiskom v dome, nebude to problém. Inštalácia je jednoduchá aj vďaka výbornej dostupnosti všetkých komponentov a širokého príslušenstva.

 


Značka Protherm vám pri kúpe kondenzačného kotla Lev Heliotwin 20 KKZ150 pribalí len za 1 euro solárny kolektor

Slnečné dni s kolektorom za jedno euro


Značka Protherm vám pri kúpe kondenzačného kotla Lev Heliotwin 20 KKZ150 pribalí len za 1 euro solárny kolektor

Súčasťou dodávky je totiž aj pripojovacia sada obsahujúca bezpečnostné prvky ako sú poistné ventily a uzatváracie ventily uľahčujúce servisné zásahy oddelením samotného kotla od vykurovacieho systému. Obsluha kotlov Lev Heliotwin je nenáročná. Ovládajú sa ľahko, čo umožňuje ovládací panel s veľkým podsvieteným textovým LCD displejom. Na ňom sa zobrazujú všetky potrebné údaje. Celé ovládanie funguje na princípe „jedno tlačidlo = jedna funkcia“. Okrem intuitívnej obsluhy a vysokej účinnosti je veľkým plusom aj ľahká údržba kotla. Viac informácií o akcii, ktorá trvá do 12.07.2015, získate na www.protherm.sk.

Kategória: Aktuality
Tagy: kolektor kotol solárny vykurovanie
Zdieľať článok