Slovenskí architekti na GaLaBau 2010

Slovenskí architekti na GaLaBau 2010

30. 09. 2010
Zdieľať

Zástupcovia spoločnosti Premac navštívili 16. až 17. septembra medzinárodný veľtrh GaLaBau 2010 v nemeckom Norimbergu. Na toto prestížne podujatie už po druhýkrát pozvali aj slovenských architektov. Premac sa postaral o pohodlie svojich hostí a do Norimbergu ich dopravil letecky.

GaLaBau sa koná každé dva roky na prelome septembra. Cieľom tohto veľtrhu je priniesť odbornej verejnosti inšpiráciu a načrtnúť trendy v oblasti záhradníctva, krajinárstva, projektovania záhrad a verejných plôch i urbanistických úprav miest a obcí. V poradí 19. ročník prilákal viac ako 1 000 vystavovateľov, medzi ktorými bolo aj množstvo medzinárodne známych spoločností. „Naši architekti mali možnosť vidieť to najlepšie, čo sa v oblasti krajinárstva a úpravy exteriérov ponúka. Veríme, že návšteva veľtrhu pre nich bude zdrojom inšpirácie,“ hovorí Ing. František Kmiť, riaditeľ spoločnosti Premac.

Slovenskí architekti na GaLaBau 2010

286172


Slovenskí architekti na GaLaBau 2010

286170


Slovenskí architekti na GaLaBau 2010

286171


Tento rok zaujala posilnená odborná časť PLAYGROUND, ktorá predstavila novinky z dielní výrobcov vybavení detských ihrísk, športovísk a zariadení pre voľný čas. Po úspechu Nemeckých dní golfových ihrísk, ktoré mali premiéru na GaLaBau 2008, bolo toto fórum súčasťou výstavy aj tento rok. Ponúklo komplexné informácie z oblasti výstavby, údržby a manažmentu golfových ihrísk.


Súčasťou exkurzie bol aj sprievodný program, ktorý účastníkov presvedčil, že mesto Norimberg stojí za pozornosť aj mimo konania veľtrhu. Norimberg je totiž nielen jednou z výkladných skríň spolkovej republiky Bavorsko, ale aj synonymom dejepisného učiva. Architekti zo všetkých slovenských regiónov spoznali Norimberg prostredníctvom jeho kultúrneho dedičstva i gastronómie.


Kategória: Aktuality
Tagy: premac
Zdieľať článok

Diskusia