Vonkajšiu tieniacu techniku ukryje PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný

27. 03. 2020
Zdieľať

Nový PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s integrovanou, ale vyberateľnou tepelnou izoláciou je určený pre jednovrstvové konštrukcie. Novinka má hneď niekoľko benefitov, má lepšie tepelno-izolačné vlastnosti, spĺňa požiarne normy a, samozrejme, dodržuje jednotný modulový systém hrubej stavby z brúsených tehál HELUZ. Predovšetkým je však vnútorný priestor s izolantom variabilný čo sa týka umiestnenia vonkajších žalúzií a roliet alebo, do tretice, môže zostať z výroby vyplnený izolantom.

Na dom sa tak dá použiť jediný typ nosného prekladu bez toho, aby si stavebník dopredu musel lámať hlavu, či bude chcieť inštalovať tienenie, alebo nie. PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný je úplne skrytý pod omietkou, je prispôsobený na elektrické ovládanie a dá sa inštalovať aj pre vyššie okná až do rozmeru 2,5 m, teda aj pre balkónové dvere.


PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný má variabilný vnútorný priestor.

nosný preklad
HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný má variabilný vnútorný priestor.

Maximálne využitie priestoru pre tepelný izolant

Variabilita dutiny prekladu je jednou z používateľsky najzaujímavejších výhod nového PREKLADU HELUZ FAMILY 3in1 nosný. Zatiaľ čo rolety sú zrolované a kazeta s nimi potrebuje priestor viac-menej štvorcového prierezu, žalúzie sú lamely na sebe poskladané a schránka na ne má obvykle menší obdĺžnikový prierez. Zatiaľ čo súčasný preklad mal stabilnú kruhový priestor, ktorý nebol pri montáži hranatých žalúzií úplne využitý, a to na úkor tepelno-izolačných vlastností, nový PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný sa s týmto vyrovnal.  

„PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný je dodávaný na stavbu plne vybavený izolantom, nikto s ním nemusí nič robiť, dá sa osadiť, zamurovať a získať nosnosť a tepelno-izolačné vlastnosti, ako keby stavebník použil klasické nosné preklady 23,8. Kedykoľvek sa však môže rozhodnúť namontovať zatienenie a tento preklad mu to umožní postupným vyťahovaním jednotlivých dielov izolantu z priestoru, čím postupne získa priestor na žalúziu, malú roletu alebo aj veľkú schránku na roletu. V každej fáze teda v preklade zostáva maximum izolantu pre dané riešenie,“ vysvetľuje benefity novinky Ing. Miroslav Vacek, PhD., riaditeľ technického rozvoja spoločnosti HELUZ.


PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný dáva stavebníkovi slobodu rozhodnutia.

nosný preklad
HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný dáva stavebníkovi slobodu rozhodnutia.

Výhody PREKLADU HELUZ FAMILY 3in1 nosný pre používateľa

Nový preklad HELUZ FAMILY 3in1 nosný predstavuje dôležitý prvok pre nízkoenergetické a pasívne stavby so slobodnou voľbou tieniacich systémov od rôznych výrobcov. Zaisťuje tepelný aj akustický komfort, má masívnu betónovú časť a neoslabuje murivo. Je trvanlivý (z betónu, keramiky a tepelnej izolácie) a umožňuje jednoduchý prístup kvôli montáži aj údržbe tieniacej techniky. Pritom je skrytý pod omietkou a nevidieť ho vo fasáde. Postupným vyťahovaním len niektorých častí izolantu z priestoru zostáva maximálna tepelná izolácia pre zvolený variant tienenia.


PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s roletou 180x180.

nosný preklad
HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s roletou 180×180.

Vonkajšie tienenie zaistí komfort tepelný aj bezpečnostný 

Výstavba nízkoenergetických a pasívnych domov sa už dnes bez vonkajšieho tienenia nezaobíde. Okrem zníženia tepelných strát v zimnom období a minimalizácie prehriatia interiéru v lete zaisťuje používateľský komfort aj v ďalších smeroch: Zvyšuje akustickú pohodu, má masívnu betónovú časť a neoslabuje murivo, zabezpečuje domovy pred zvedavcami aj nepozvanými návštevníkmi a chráni okná pred poveternostnými vplyvmi, čím predlžuje ich životnosť. 

Kategória: Aktuality
Tagy: nosný preklad tieniaca technika
Zdieľať článok

Diskusia