Zateplenie zo strany interiéru

23. 02. 2009
Zdieľať

Q-THERM Interiér je hustá stierková hmota, určená na vnútorné zateplenie obvodových stien bytov a domov, premŕzajúcich štítových stien, stien za vykurovacími telesami a podobne, veľké úspory môže zaistiť aj v periodicky a krátkodobo vykurovaných objektoch, ako sú chaty či […]

Q-THERM Interiér je hustá stierková hmota, určená na vnútorné zateplenie obvodových stien bytov a domov, premŕzajúcich štítových stien, stien za vykurovacími telesami a podobne, veľké úspory môže zaistiť aj v periodicky a krátkodobo vykurovaných objektoch, ako sú chaty či kancelárie. Pretože tepelné žiarenie je časť elektromagnetického žiarenia s určitou vlnovou dĺžkou, možno ho vhodnou reflexnou vrstvou odraziť späť do miestnosti. Aj tenkou vrstvou (do 1 mm) zatepľovacej hmoty tak možno zabezpečiť prekvapivo účinnú izoláciu.

Q-THERM Interiér odrazí až 80 % tepelného žiarenia späť do interiéru, výrazne vyššia tepelná pohoda sa dosiahne aj zvýšením povrchovej teploty steny. Laboratórne skúšky aj skúsenosti užívateľov dokazujú, že podľa typu objektu a vykurovacieho režimu možno ušetriť 30 a viac % nákladov na vykurovanie. Q-THERM Interiér je priedušný, umývateľný, zamedzuje kondenzácii vodných pár a zabraňuje tvorbe plesní. Hmotu možno tónovať vodou riediteľnými tónovacími farbami, dobre sa roztiera, má vysokú priľnavosť a po vytvrdnutí ju možno brúsiť.

Kategória: Aktuality
Tagy: zateplenie
Zdieľať článok

Diskusia