Inteligentné osvetlenie je vďaka Philips Hue maximálne jednoduché

26. 11. 2019 Zdieľať

Holandská značka Philips Hue je veľmi známa nielen v oblasti spotrebnej elektroniky, ale tiež na trhu so svietidlami. Tá sa vyznačuje nielen vysokou kvalitou spracovania, ale tiež novými inovatívnymi funkciami. Čím nás svietidlá Philips Hue prekvapili v tomto roku?

Okrem klasických funkčných svietidiel do domácnosti má značka Philips v portfóliu i produktovú radu inteligentných svietidiel Philips Hue. Tieto svietidlá vedia viac, než len svietiť. Základná rada White and Color Ambiance umožňuje stmievanie a meniť farbu svetla od teplej až po studenú, rada White Ambience vie okrem tohto, svietiť až v 16 miliónoch jasných, žiarivých farieb.  


inteligentné svietidlá

inteligentné svietidlá
Philips

Ovládanie inteligentných svietidiel je teraz tak jednoduché

K tomu, aby ste mohli inteligentné svietidlá ovládať pomocou mobilného telefónu, bolo potrebné doteraz zakúpiť prepojovací mostík Philips Hue Bridge, ktorý umožňoval prenos príkazov pomocou bezdrôtovej siete WiFi.

V tomto roku Philips uviedol na trh “múdre žiarovky”, ktoré je možné ovládať aj bez pripojovacieho mostíka. K tomu, aby ste sa stali vládcom svetla vo vašom dome, stačí mať iba telefón a Bluetooth. Táto technológia, ktorá nepotrebuje pripojenie k WiFi, uľahčuje ovládanie a umožňuje používať osvetlenie žiarovky Philips Hue i na miestach, kde nedosiahne internetový signál. Zároveň je tiež vhodná pre tých, ktorí si chcú novú technológiu najskôr skúsiť pred tým, ako si zaobstarajú kompletnú sadu vrátane Bridge. 


inteligentné svietidlá

inteligentné svietidlá
Philips

Svetelné zdroje s Bluetooth technológiou je možné, podobne ako svietidlá pripojené cez Hue Bridge, spojiť aj s hlasovými asistentmi Amazon Alexa, Google Home a apple Homekit. Svietidlá tak môžete ovládať i hlasovými povelmi. 

Ako mi Bluetooth technológia môže uľahčiť život?

Pomocou Bluetooth je možné ovládať skupinu až 10 žiaroviek naraz. V aplikácii Philips Hue Bluetooth, ktorá má jednoduché a intuitívne ovládanie, si ľahko zvolíte intenzitu svetla, jeho teplotu i farbu, v akej má svietiť. Na výber je i veľa preddefinovaných svetelných scén, ktoré vám umožnia vykúzliť si jedinečnú atmosféru pre rôzne životné situácie. Inteligentné žiarovky Philips Hue s Bluetooth technológiou sú v prevedení s päticou E27, E14 i GU10. 


inteligentné svietidlá

inteligentné svietidlá
Philips

Keď sa technológie a design spoja dohromady

Mimoriadne zaujímavé sú nové múdre žiarovky s filamentovým vláknom. Tento trend posledných rokov navracia žiarovkám klasický tvar a odkazuje na vôbec prvé žiarovky vynálezcu T.A.Edisona. 


inteligentné svietidlá

inteligentné svietidlá
Philips


inteligentné svietidlá

inteligentné svietidlá
Philips

Designové žiarovky s filamentovým vláknom z rady Philips Hue White sa výborne hodia do sklenených či drôtených lustrov, kde môžu pekne vyniknúť. Veľmi dobre vyniknú i len tak na obyčajnom kábli s objímkou. Pokiaľ ich do priestoru umiestnite viac, vytvoríte originálnu svetelnú inštaláciu, ktorá priestor zmení na nepoznanie. Žiarovky s filamentovým vláknom vydávajú príjemné teplé svetlo (2200K), ktoré oceníte pre vytvorenie pohodovej atmosféry a pri odpočinku. I tieto žiarovky je možné ovládať pomocou technológie Philips Hue Bluetooth. 


inteligentné svietidlá

inteligentné svietidlá
Philips

Značka Philips Hue opäť dokázala, že inteligentné osvetlenie patrí do každej domácnosti. Nebojte sa ho preto vyskúšať i u vás doma. Uvidíte, že si ho zamilujete. K tomu, aby ste mali všetky svetlá pod palcom, vám teraz postačí iba telefón s Bluetooth. Je to skvelé, však?

ZDROJ PR článok spoločnosti FEIM – SK, s. r. o.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: inteligentné svietidlá
Zdieľať článok