Zdroj: FEIM

Inteligentné svietenie so svietidlami WiZ? Jednoduchšie to už byť nemôže!

18. 10. 2021 Zdieľať

Túžite po perfektnom a intuitívnom osvetlení pre každú príležitosť? Novinka na FEIMe - moderné inteligentné svietidlá WiZ sú tu preto, aby vám posvietili na všetko dôležité v priebehu celého dňa. V nasledujúcom článku vám predstavíme svietidlá budúcnosti, ktoré budete chcieť aj u vás doma. Zoznámte sa so svietidlami WiZ!

Inteligentné svietidlá sú trendom posledných rokov a do budúcnosti pravdepodobne úplne nahradia bežné svetlá, ktoré poznáme doteraz. Ich výhodou je nielen pohodlnosť pri používaní, ale aj úspora elektrickej energie a nekonečne veľa možností svietenia. Najnovším prírastkom do skupiny inteligentných svietidiel na webových stránkach Feim.sksvietidlá a svetelné zdroje WiZ. Od iných inteligentných svietidiel na trhu ich odlišuje nielen veľmi priaznivá cena, ale predovšetkým jednoduchosť ich používania, ktorú si už na prvé vyskúšanie celkom iste zamilujete.

Inteligentné osvetlenie v obývačke

Inteligentné osvetlenie WiZ. Zdroj: FEIM

Stačí se len pripojiť

K tomu, aby ste získali neobmedzenú kontrolu nad svietidlami vo vašej domácnosti, stačí len bežné pripojenie k WiFi sieti. Pomocou aplikácie v mobilnom telefóne potom svietidlá spárujete so zariadením a jednoducho ich môžete ovládať odkiaľkoľvek. Dôležité je len pripojenie na internet, ale narozdiel od inteligentných svietidiel Philips Hue nepotrebujete dokupovať zbytočnú nákladnú riadiacu jednotku Bridge, ani nič podobné.

K ovládaniu svietidiel môže mať prístup celá rodina. Aplikácia umožňuje ovládanie pomocou viacerých účtov, čo u iných typov inteligentných svietidiel nie je vždy pravidlom. Pre zjednodušené ovládanie je k dispozícii aj diaľkové ovládanie WiZmote či klasický vypínač na stene, ktorý sa funkciou WiZclick premení na inteligentný ovládač vašich svietidiel. Ak vaša domácnosť disponuje hlasovými asistentmi Amazon Echo, Google Home či Apple Homekit, je možné svetlá ovládať aj hlasovými povelmi.

Osvetlenie WiZ je možné ovládať hlasom

Osvetlenie WiZ je možné ovládať hlasom. Zdroj: FEIM

Čo všetko svetlá dokážu?

Možnosti inteligentných svietidiel WiZ vám vytrú zrak. Vďaka moderným LED čipom je možné svietidlá stmievať, meniť farbu bieleho svetla či dokonca voliť z neuveriteľných 16 miliónov farieb. Produktové rady sú nazvané podľa vlastností svetiel – Dimmable, Tunable a Color. Ľahko si tak vyberiete, ako „veľmi“ má byť svetlo inteligentné.

Aplikácia pre inteligentné svietidlá

WiZ Dimmable, Tunable a Color ponúkajú rôzne možnosti svietenia. Zdroj: FEIM

Pomocou pripojenia k WiFi je možné na jeden router spárovať s aplikáciou až 100 svietidiel, ktoré je možné zoskupovať do skupín podľa miestností. Vytvorenie vlastného svetelného režimu, nastavenie času rozsvecovania a ďalšie možnosti sú už potom otázkou vašich osobných preferencií a potrieb. Inteligentné žiarovky alebo svietidlá sú tými najlepšími partnermi pre vytvorenie pohodovej atmosféry a príjemnej rodinnej pohody.

A tiež nezabúdajte, že s inteligentnými svietidlami WiZ je tiež zábava. Kedykoľvek môžete svetlá prepnúť do niektorej z vopred definovaných scén. Chcete mať v obývacej izbe nádherný západ slnka alebo sa chcete ponoriť do magických tmavomodrých hlbín? S inteligentnými svietidlami vytvoríte tiež perfektnú vianočnú atmosféru kedykoľvek sa vám zachce, napríklad aj v júli. Režimy osvetlenia si môžete aj sami vytvárať a zaistiť si tak maximálnu pohodu presne podľa vášho gusta.

Inteligentné osvetlenie v spálni

Ovládajte svetlo pomocou mobilnej aplikácie. Zdroj: FEIM

So svetlami WiZ je život príjemnejší

Vďaka svietidlám WiZ vás už nikdy nemusia páliť oči z nevhodne zvoleného svetla. Všetko totiž máte len a len vo vašich rukách. Nastaviť si svetlo, aby vyhovovalo vašim potrebám je otázkou pár sekúnd.
Ľahko tiež v aplikácii zistíte, akú máte spotrebu elektrickej energie. Svietenie sa na celkovej spotrebe domácnosti podieľa zhruba 13 % z celkovej spotreby. Pomocou inteligentných LED svietidiel sa vám môže podariť toto číslo výrazne znížiť.
Funkcia stráženia spotreby sa vám v budúcom období môže veľmi hodiť, pretože výraznému zdraženiu elektrickej energie sa v najbližšej dobe zrejme nevyhneme.

Pomocou inteligentných svietidiel WiZ bude vaša domácnosť ešte úspornejšia a vďaka svetlu, ktoré sa vám prispôsobí už nebudete chcieť svietiť inak. Svieťte inteligentne, svieťte so svetlami WiZ!

Zdroj: PR článok FEIM- SK, s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: inteligentná domácnosť inteligentné svietidlá ovládanie svetiel svietidlá wifi záhradné svietidlá
Zdieľať článok