Zdroj: Viessmann

Novinka na trhu vykurovania, ktorá mení pravidlá hry – Vitodens 050-W

28. 09. 2021 Zdieľať

V auguste predstavila spoločnosť Viessmann nový plynový kotol Vitodens 050-W za obzvlášť atraktívnu cenu pri zachovaní špičkovej kvality.

Nový Vitodens 050-W od spoločnosti Viessmann je atraktívny nástenný plynový kondenzačný kotol tradične vysokej kvality. Rozsiahly sortiment príslušenstva umožňuje, aby bol Vitodens 050-W použitý s rovnakým úspechom v novostavbách ako aj pri modernizácii rodinného domu alebo bytu. Kotol sa ponúka v dvoch výkonových variantoch (3,2 až 19 a 3,2 až 25 kW) ako vykurovací alebo kombinovaný kotol (s integrovaným prietokovým ohrievačom). Moderná technika ako inovatívny horák MatriX-Plus a inteligentná regulácia spaľovania Lambda Pro zabezpečujú nízku spotrebu paliva a nízke emisie CO2.

Viessmann kotol

Vitodens 050-W (typ B0HA a B0KA). Zdroj: Viessmann

Tichý a kompaktný

Vitodens 050-W sa vyznačuje extrémne nízkou hladinou hluku a dostupnosťou komponentov spredu, čo uľahčuje servis a údržbu. Vitodens 050-W je s výškou 700 mm jedným z najmenších nástenných kotlov vo svojej triede.

Teplo pre generácie

Kotol, na ktorý sa môžete spoľahnúť dnes aj zajtra. Vďaka obzvlášť kvalitným komponentom a najnovšej technológii je veľmi ekonomický. A pri použití slnečných kolektorov ušetrí až 35 % energie. Ovládajte svoje vykurovanie pomocou aplikácie ViCare a užívajte si so svojimi deťmi dokonalú vnútornú klímu.

Jednoduché ovládanie vykurovania pomocou aplikácie ViCare

Vo veľkej obľube medzi koncovými zákazníkmi je aplikácia ViCare, ktorá ponúka užívateľovi viac komfortu aj úspor. Kotly s novou elektronickou platformou majú integrované WiFi rozhranie, vďaka čomu je možné priame pripojenie na internet. Pomocou aplikácie ViCare môžete ovládať a kontrolovať svoje vykurovanie pohodlne a bezstarostne. Ušetrite s tým energiu a čas. Vytvára prepojenie k digitálnemu servisu a je v priamom kontakte s lokálnym odborným partnerom. Aplikácia ViCare poskytuje informácie k aktuálnemu stavu systému, časové programy pre vykurovanie a prípravu teplej vody prispievajú k úspore nákladov na energie. Aplikácia je kompatibilná s takmer všetkými koncovými zariadeniami iOS a Android.

ViCare-App aplikácia

Pomocou aplikácie ViCare sa dá komfortne obsluhovať vykurovanie a šetriť energia – kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Zdroj: Viessmann

Jednoduché ovládanie prostredníctvom LED displeja

LED displej kotla Vitodens 050-W má veľmi jednoduché a ľahko zrozumiteľné ovládanie v dizajne „čierneho panelu“. Jednoduchým spôsobom vám dotykové tlačidlá umožňujú rýchlo nastaviť teplotu vykurovacej a teplotu úžitkovej vody. Hodnoty teploty a prevádzkové podmienky sa zobrazujú na digitálnom displeji.

Komplexná ponuka nadštandardných služieb s garanciou 5 alebo 10 rokov pre zariadenia do 35 kW

Správna údržba zariadenia je dobrý základ pre bezporuchovú prevádzku. Z našej štatistiky vyplynulo, že 98 % zariadení, ktoré prešli pravidelnou údržbou, či už pred alebo po vykurovacej sezóne, funguje bez problémov. Pri realizovaní kontrol pomáha servisným firmám aj služba Servis Plus. Spoločnosť Viessmann prešla na systém, kde si zákazník pri uvádzaní do prevádzky môže vybrať jednu z troch možností: Basic, Comfort (pri oboch je garancia 5 rokov) alebo Premium (10 rokov). Garancia sa vzťahuje na celý systém, teda okrem kotla aj na zásobník, izbový termostat a diaľkové ovládanie.

Vitodens 050-W presvedčí

  • veľmi zaujímavým pomerom cena/výkon
  • dlhou životnosťou a účinnosťou vďaka výmenníku tepla Inox-Radial z ušľachtilej ocele
  • horákom MatriX-Plus s reguláciou spaľovania Lambda Pro pre trvalo vysokú účinnosť a nízke hodnoty emisií
  •  jednoduchou obsluhou cez reguláciu s LED displejom a dotykovými tlačidlami
  • možnosťou ovládania cez internet cez integrované WiFi rozhranie pre obsluhu a servis s použitím aplikácie ViCare
  • tichou prevádzkou a kompaktnými rozmermi, vďaka čomu je ideálny do interiéru
  • malou inštalačnou výškou, ktorá zjednodušuje výmenu starých zariadení

Nechajte si poradiť u svojho odborného partnera firmy Viessmann alebo na www.viessmann.sk.

Zdroj: PR článok Viessmann, s.r.o.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: inteligentné spotrebiče kondenzačné kotly kotly mobilná aplikácia plynové kondenzačné kotly úspora energie vykurovanie domu
Zdieľať článok