Vianočné darčeky pre rodinu
Zdroj: Shutterstock

Šťastné a zelené s ekologickými domácimi pomocníkmi pod vianočným stromčekom

08. 12. 2022 Zdieľať

Výber tých správnych vianočných darčekov je niekedy ťažkým orieškom. Ak sa však rozhodnete darovať niečo praktické, moderné a ekologické, čo navyše poslúži rovno celej rodine a to hneď niekoľko rokov, nemôžete urobiť krok vedľa. Takýmito darčekmi môžu byť domáce spotrebiče, ktoré urobia radosť a na ktoré prach rozhodne padať nebude.

Ekologické darčeky potešia niekoľkonásobne

Vhodne zvolený darček spoznáte podľa toho, že urobí radosť hneď niekoľkokrát: prvý raz sa z neho obdarovaný poteší pri rozbaľovaní a následne pri každom jeho používaní. Niektoré darčeky dokážu urobiť radosť celej rodine.

A my sme sa pri našich vianočných tipoch od Electrolux snažili zájsť ešte ďalej a vybrať také spotrebiče, ktoré okrem toho urobia radosť aj našej planéte. Či už ide o minimalizáciu plastov v samotných spotrebičoch alebo obalovom materiáli, zníženie spotreby elektrickej energie alebo snahu o predĺženie životnosti jedla či odevov, aj malá pomoc sa počíta. Stavte tieto Vianoce na ekologickejšie varianty darčekov aj vy!

Pomocník pre čistejšiu a ekologickejšiu domácnosť

Nové tyčové vysávače Electrolux 800 potešia aj tých, pre ktorých upratovanie nie je práve koníčkom. Vďaka ich ľahkej konštrukcii a ergonomickému tvaru s ručnou jednotkou, ktorá sa uvoľňuje stlačením tlačidla na rukoväti,  je manipulácia s vysávačom úplne jednoduchá. Vysokootáčkový motor s až 6-krát vyšším výkonom sa zas postará o to, že vysávač plynulo odstráni prach z každého typu povrchu bez námahy.

Vysávanie s tyčovým vysávačom

Zdroj: Electrolux

Päťstupňový filtračný systém odstráni až 99,99 % mikročastíc prachu, takže počas jedného vysávania si doma vytvoríte čisté a zdravé prostredie. Všetkých, ktorých zaujíma aj ekologický rozmer spotrebiča určite poteší to, že vysávač je čiastočne vyrobený z recyklovaného plastu, pri využití automatického režimu šetrí elektrickú energiu a vďaka modulárnemu systému a vymeniteľnej batérii ho možno jednoducho opraviť či vymeniť len jednotlivé diely bez kompletnej výmeny spotrebiča. Samozrejmosťou je tiež bezplastové balenie s využitím len nevyhnutného množstva materiálu.

Ekologickejšia starostlivosť o oblečenie s práčkami a sušičkami Electrolux

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, že na životnosť oblečenia má vplyv aj samotné pranie či sušenie? Šetrné programy práčok a sušičiek Electrolux sú navrhnuté tak, aby obľúbeným kúskom oblečenia poskytli starostlivosť presne na mieru a materiály vďaka tomu vydržali dlhšie v tom najlepšom stave.

Osvieženie oblečenia s parným programom práčky

Zdroj: Electrolux

Práčky Electrolux série 700 s technológiou SteamCare ponúkajú možnosť využívať parný program na osvieženie oblečenia, ktoré ešte netreba prať. Tým zabraňujú tomu, aby bolo oblečenie zbytočne vystavené vysokým teplotám, pričom zároveň výrazne znižujú aj spotrebu vody a energie. Sušičky Electrolux série 800 zas využívajú technológiu DelicateCare, ktorá prispôsobí teplotu a pohyb bubna aktuálnej tkanine, aby poskytla oblečeniu tú správnu starostlivosť a oni sa tak nesušili zbytočne dlho.

Ekologickejšia kuchyňa bez zbytočného plytvania

Ďalšou možnosťou, ako začať bez veľkej námahy žiť o niečo ekologickejšie je zníženie plytvania potravinami. Tak ako v prípade oblečenia, aj tu môže byť prvým krokom práve výber vhodného domáceho spotrebiča – v tomto prípade chladničky 700 MultiFlow, ktorá pomocou technológie DynamicAir zabezpečuje udržiavanie stabilnej teploty vo vnútri chladničky.

Potraviny v chladničke

Zdroj: Electrolux

Funguje na základe cirkulácie chladného vzduchu, čím chráni potraviny pred vplyvom kolísajúcej teploty aj pri otvorení dverí. Zásuvka s reguláciou vlhkosti sa zas postará o to, aby zelenina vydržala dlhšie čerstvá a chutná, a aby si bylinky zachovali svoju sviežosť a arómu. Vďaka správnej úschove tak vydržia všetky potraviny dlhšie čerstvé a vy sa tak vyhnete zbytočnému vyhadzovaniu potravín.

Viac na www.electrolux.sk.

Zdroj: Electrolux Slovakia s.r.o.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: chladničky práčky sušičky tyčové vysávače vianočné darčeky
Zdieľať článok