5 dizajnérskych tipov pre dokonalú kuchyňu snov
Zdroj: shutterstock.com

5 dizajnérskych tipov pre dokonalú kuchyňu snov

25. 06. 2021 Zdieľať

Kuchyňa predstavuje srdce domova a v domácnosti patrí medzi najviac používané miestnosti. V kuchyni sa varí, ale niekedy aj stoluje a stretáva sa v nej celá rodina. Aké prvky by mala mať, aby spĺňala požiadavky na kuchyňu snov?

1. Matná čierna klasika

Matná čierna si už dlhú dobu drží prvenstvo v dizajne kuchynských liniek. Je elegantná a prináša so sebou nádych moderného štýlu. Môžete ju kombinovať s rôznymi materiálmi ako je prírodné drevo alebo zlaté doplnky. Veľká americká chladnička v čiernej farbe bude v spojení s matnou kuchynskou linkou vytvárať spolu jednoliatu líniu.

2. Svieže farby

Ak už máte dosť tmavých odtieňov, teraz je ten správny čas na zmenu. I keď matná čierna zostáva na vrchole svojej slávy, v prípade, že vás omrzela, môžete ju vymeniť alebo doplniť o svieže svetlé odtiene. Studené odtiene zelenej a modrej sa dobre dopĺňajú s teplými odtieňmi doplnkov ako je zlatá alebo medená. Kombinovaná chladnička v matnej modrej alebo červenej farbe vám pomôže doladiť zaujímavý look kuchyne.

3. Kombinácie skriniek

Podľa najnovšieho trendu farby skriniek v kuchyni nemusia byť rovnaké. Zavesené skrinky môžete ponechať v bielom odtieni a spodné skrinky môžu pokojne byť v modrej farbe. Vytvoríte tak zaujímavý kontrast, ktorý stmelíte pomocou doplnkov alebo obkladačiek. Kontrast dokážete vytvoriť aj pomocou ostrovčeka, ktorý môžete voliť v inej farbe ako je zvyšok kuchyne.

4. Premyslené detaily

Aj vodovodné batérie a úchytky tvoria dôležitú súčasť kuchynského dizajnu. Preto by ste mali vyberať také kúsky, ktoré budú ladiť s rázom kuchyne, ale zároveň budú pôsobiť trocha individuálne. V tomto roku môžu byť zlaté alebo granitové.

5. Pracovná doska a zástena v tej istej farbe

Ak ste sa rozhodli vymeniť obkladačky za zástenu, je vhodné použiť ten istý vzor a materiál ako pri pracovnej doske. Vďaka tomu vytvoríte elegantný dizajn a jednoliaty priestor.

Kuchyňa je miestom, kde sa stretáva rodina pri každej možnej príležitosti. Aby ste sa v nej zakaždým cítili ako pri slávnostnej príležitosti, vneste do nej kúsok elegancie a moderného dizajnu pomocou spomínaných tipov.

Zdroj: PR článok Okay.sk
Foto: Artazum/Shutterstock.com

Kategória: Kuchyňa, jedáleň
Tagy: chladničky kuchynské zásteny zariaďovanie kuchyne
Zdieľať článok