Klasický dizajn v kuchyni

Klasický dizajn v kuchyni

08. 12. 2005
Zdieľať

Mnohí z nás sa pri zariaďovaní domácnosti snažia vyhovieť často rozdielnemu vkusu všetkých členov rodiny. Je však veľmi pravdepodobné, že výsledok takéhoto kombinovania sa nebude páčiť nikomu. V takých prípadoch je najlepšie siahnuť po "klasike". Klasický dizajn v kuchyni je určený pre konzervatívnejších ľudí, ktorí majú radi tradičné veci overené časom.


Klasický dizajn v kuchyni

37527

Dizajn klasickej kuchyne síce nie je prezdobený, ale umožňuje použiť masív na výrobu dvierok (hladké dyhované dvierka alebo masívny rám s dyhovanou výplňou) i pracovnej dosky (vo forme nekonečného vlysu alebo škárovky). Horné skrinky možno ukončiť profilovanou rímsou s bodovým osvetlením, jednotlivé bloky skriniek možno predeliť jednoducho profilovanými stĺpikmi (zložité vyrezávané stĺpiky s ornamentálnymi motívmi sú typické pre rustikálny štýl). Stenu medzi pracovnou plochou a hornými skrinkami možno obložiť keramickým obkladom rôznych formátov alebo modernými veľkoplošnými materiálmi.


Klasický dizajn v kuchyni

37531

Klasickú kuchyňu v posledných rokoch charakterizuje kombinácia dyhovaných plôch s jednou výraznejšou farbou – veľmi dobre ukáže napr. brezová, jaseňová či buková dyha s modrou farbou. Pri výbere úchytiek je väčšia voľnosť – úchytky môžu byť takmer ľubovoľné: od jednoduchých cez oblé a rozličnými spôsobmi tvarované kovové úchytky až po plastové a kombinované úchytky (kov – plast, kov – drevo, kov – porcelán).


Klasický dizajn v kuchyni

37525

Pri rozhodovaní o štýle kuchyne treba brať do úvahy aj širšie vzťahy v dome či byte. Treba si uvedomiť, či naša kuchyňa je celkom oddelený samostatný priestor alebo otvorený priestor prepojený s obývacou izbou. Samostatná kuchyňa znesie aj celkom odlišný štýl zariadenia ako v ostatných izbách. Zariadenie obytnej kuchyne by sa však malo prispôsobiť charakteru nábytku v obývacej časti. Druhou možnosťou je, že kuchyňa bude pôsobiť neutrálne a nebude tvarom ani farbou konkurovať zariadeniu v obývacej časti.


Klasický dizajn v kuchyni

37529


Klasický dizajn v kuchyni

37526

Dizajn drevenej kuchyne s prednými plochami z jednoduchej rámovej konštrukcie je overený časom a svoje miesto si nájde aj v otvorenej kuchyni. Klasický vzhľad podporila aj farba dreva moreného na čerešňu. Sicc Moderná a hravá kuchyňa, v ktorej horné skrinky nahradili otvorené police a arktickú modrú dopĺňa hrejivá drevená podlaha. IKEA


Kategória: Kuchyňa, jedáleň
Tagy: klas kuchyňa
Zdieľať článok

Diskusia