Odťah alebo recirkulácia? – názor odborníkov

Odťah alebo recirkulácia? – názor odborníkov

18. 07. 2005
Zdieľať

Častou otázkou pri výbere odsávača je aj voľba jeho prevádzkovej funkcie – recirkulácie alebo odťahu. Ako vysvetlenie na túto otázku nám poslúžia nasledovné riadky s uvedením prípadu využitia recirkulácie a podčiarknutím výhod odťahového systému.

K recirkulácii pristupujeme vtedy, ak nie je možné použiť odťahový systém. V tom prípade je potrebné doplniť digestor o aktívny uhlíkový filter, ktorý absorbuje pachové zložky, pary a čiastočne aj dym. Čistý vzduch sa potom vracia späť do miestnosti.
Odporúčame uhlíkový filter po šiestich mesiacoch používania vymeniť, predĺženie tohto času môže byť ovplyvnené početnosťou a spôsobom varenia. Pri odťahovej verzii sa kuchynské pary a pachy, ktoré vznikajú pri varení, odvádzajú von z miestnosti. Pri tomto systéme je potrebná inštalácia odťahového potrubia.
Odťahové potrubie môže byť hadicové hliníkové, ktoré je vhodné do priestoru, kde nie je voľne viditeľné, alebo potrubie plastové, ktoré je rovnako funkčné a navyše pôsobí esteticky a nenarúša celkový dojem.
Plastový stavebnicový systém je navrhnutý pre odvetrávanie kuchýň, kúpeľní, WC a podobne v rámci bytovej výstavby. Systém obsahuje kruhové a štvorhranné profily potrubia, ktoré sú vhodné predovšetkým tam, kde sme obmedzení priestorovo (tesné podhľady, priestory nad kuchynskými linkami a podobne).

Výhody odťahového systému:  • Jednoduché spájanie, rýchla montáž, nízka hmotnosť, estetický vzhľad.


  • Možnosť vytvorenia pomerne zložitých rozvodov v malých dimenziách prostredníctvom širokého spektra prvkov.


  • Jednotlivé komponenty sú vyrobené z ťažkohorľavého plastu, ktorý spĺňa požiadavky medzinárodných stavebných noriem.


  • Jednoduchá úprava dĺžky potrubia pílkou na kov.


  • Zaručuje dlhú životnosť, pretože nepodlieha korózii.


  • Kruhové a štvorhranné profily prierezov potrubia zaisťujú možnosť spojenia s väčšinou kuchynských krytov a ventilátorov pre malú vzduchotechniku.


  • Systém možno použiť aj ako postrannú vetvu hlavného rozvodu vzduchu.
Pri kúpe odsávača pár navštívte špecializovanú predajňu, kde vám vyškolený personál poradí komplexné riešenie na odstránenie pár a pachov. Zároveň vám pomôže vybrať, vzhľadom na potreby vašej kuchyne odsávač s výbornými technickými parametrami, s dobrým dizajnom za primeranú cenu. Súčasne vám poskytne záručný a pozáručný servis.

Viac v galérii k článku.

Spracované podľa materiálov G&G europe, s.r.o.
Viac informácií nájdete na www.geurope.sk alebo www.digestor.sk  

Kategória: Domáce spotrebiče Kuchyňa, jedáleň
Tagy: domáci pomocníci kuchyňa nákup odsávač pár zariadenia
Zdieľať článok

Diskusia