Posuvné systémy v kuchynských linkách

25. 05. 2007
Zdieľať

Dnešná kuchyňa sa stáva prekvapivo vkusnou súčasťou obytného priestoru s ukážkou najmodernejších techník, technológií a čoraz odvážnejších dizajnérskych nápadov. Moderný dizajn, to však nie je len vonkajší vzhľad, ale aj vnútorná funkčnosť a citlivo navrhnuté komplexné riešenia ušité na mieru priestoru. A keďže ide o priestor, v ktorom vykonávate väčšinu z vašich domácich povinností, zišlo by sa mať jednoducho všetko poruke.

Potravinová skriňa je základ

Nový trend horizontálnych línií s minimálnym počtom horných skriniek neznamená nedostatok odkladacieho priestoru. Stačí, ak si zadovážite štýlovú, širokú a priestrannú potravinovú skriňu. Zhotovuje sa na mieru podľa požadovaných rozmerov. Ak sa s ňou ráta už pri architektonických návrhoch pred stavebnými úpravami, môže byť zapustená priamo do výklenku v stene, napríklad v podobe vstavanej skrine s posuvnými dverami. Dvere môžu byť vyrobené z materiálov, ktoré korešpondujú s dvierkami kuchynskej linky či s interiérom.


Posuvné systémy v kuchynských linkách

93723

Ak ste odvážni a máte pocit, že práve vaša kuchyňa si žiada oživenie, rozhodnite sa pre rôzne grafické riešenia posuvných dverí vytvorené fototapetami, plotrovaním alebo potlačou sklenenej výplne. Keďže potravinová skriňa slúži na odkladanie zásob potravín a rozličných kuchynských doplnkov, mala by byť vybavená bohatým interiérovým programom, ktorý pozostáva z rôznych políc, delení, drôtených košov či zásobníkov.

Zásuvky sa pohybujú po koľajničkách a vysunúť možno buď celý blok, alebo jednotlivé zásuvky samostatne. Do zásuviek sa vkladajú špeciálne mriežky, ktoré zabraňujú samovoľnému posúvaniu potravín. Pomocou dômyselných systémov sa dajú využiť aj ťažko dostupné miesta vo všetkých odkladacích priestoroch.

Šetrite na správnom mieste

Ak patríte medzi tých, ktorí musia v kuchyni šetriť s každým centimetrom, je zaujímavý a praktický nápad na úsporu priestoru vítaný. Systém posuvných dvierok kuchynskej linky je jednou z možností, ako ušetriť priestor. Keďže sa dvere neotvárajú do priestoru, ale zasúvajú sa jedny za druhé, nie je nutné pred spodnými skrinkami zachovať potrebný priestor pre otváranie.


Posuvné systémy v kuchynských linkách

93727

Výhodou posuvných dvierok je aj široký výber materiálov (drevotriesky, lakobely) a ich vzájomných kombinácií, ako aj to, že na otváranie nie sú potrebné úchytky. Posuvný systém otvárania dvierok v kuchynských zostavách je vhodný aj do podkrovných priestorov, pretože v skriniach, ktoré majú zošikmenú bočnú stenu, vyrieši ľahký prístup k uloženým potravinám a ku kuchynskému náradiu.

Skrývačka s kuchyňou

Kuchyňu dnes nemusíte schovávať pred zrakom návštev, naopak – môže byť vkusnou súčasťou napríklad obývacej izby. V prípade, že by vás kuchyňa spojená s obývacou izbou omrzela, alebo potrebujete rýchle „upratanie“ kuchyne z očí návštevníkov, zabezpečia zvýšenú variabilitu a flexibilitu prechodové posuvné skrine.

Za pár sekúnd môžete pomocou prechodových posuvných dverí, respektíve posuvnej steny skryť alebo, naopak, odokryť celé vaše kuchynské kráľovstvo. Takto vyčlenený priestor dodá vášmu interiéru nový rozmer s čistými líniami. Jedinečný vzhľad a nadčasový dizajn dosiahnete vďaka širokej škále rôznych materiálových a grafických prevedení.

Rýchle upratovanie vďaka posuvným dverám


Posuvné systémy v kuchynských linkách

93724

Netradičné, ale o to zaujímavejšie riešenie kuchynskej linky vytvárajú posuvné dvere, ktoré slúžia ako čelné prekrytie kuchynskej zostavy vrátane pracovnej dosky s drezom. Vďaka zavretým posuvným dverám „zmizne“ kuchynská linka za stenu, ktorá pôsobí čistým a uhladeným dojmom, a tak sa perfektne pripojí k celkovému zariadeniu interiéru.

Toto riešenie je vhodné pre malometrážne byty, garsónky a administratívne priestory, kde je kuchyňa (súčasť hlavného priestoru) riešená kuchynskou linkou na minimálnej ploche. Maximálna úspora priestoru a funkčnosť v kombinácii s jednoduchým dizajnom, to je kuchynská linka skrytá za posuvné dvere.

Kategória: Kuchyňa, jedáleň
Tagy: kuchyňa kuchynská linka
Zdieľať článok

Diskusia