Zdroj: IStock

Trendom tohto leta je zelená kuchyňa

28. 05. 2020
Zdieľať

Zelená v interiéri má aktuálne svoje obdobie. Od trávovozelenej až po olivovú sa dostáva do srdca našich domácností – do kuchýň.

Zelená farba stelesňuje obnovu, omladenie a energiu, je teda viac ako isté, že nebude len prechodným trendom. Aj keď dodáva kuchyni moderný nádych, vnesie čaro aj do tradičnej či klasickej miestnosti.

Ak vás už nebaví trend bielej kuchyne a dreva, vyskúšajte tieto dizajnérske triky.

Svetlá mätová so sivočiernou

Svetlozelené skrinky kuchynskej linky s matným mätovým nádychom sa pri správnej kombinácii s inými materiálmi stanú hotovým umeleckým dielom. Skvele sa k ním hodia tmavosivé pracovné dosky s mramorovým vzorom.

Tento zaujímavý odtieň zelenej je dosť podhodnotený, pretože málokto ho vie správne kombinovať. Hodí sa do tradičnejších kuchýň – nemusíte sa obávať, že by ste kuchyňu museli po rokoch meniť, spojenie mätovozelenej a tmavosivej je stále aktuálne a dodáva miestnosti zaujímavú hĺbku.

mätová kuchyňa so sivočiernou

IStock

Aqua – modrozelená kuchyňa

Odtieň „aqua“ je bohatý a odvážny a je dobrou voľbou, ak chcete farebne zaujať. Nasýtené a žiarivé tóny modrozelenej pôsobia najlepšie v kombinácii s bielou farbou alebo s drevenými pracovnými doskami – potom bude kuchyňa elegantná.

Prečítajte si tiež
VÁŠ TIP: Praktická prerábka kuchynskej linky
modrozelená kuchyňa

IStock

kuchyňa s modrozelenou linkou a svetlým ostrovom

IStock

Sivozelená v kombinácii so vzorovým obkladom

Odtiene zelenej farby dokážu spraviť veľký dojem, ale keď ich nepoužijete správne môžu aj všetko zničiť. Ak sa obávate experimentov zvoľte nenápadnú sivozelenú, ktorú dnes už môžeme považovať za neutrálnu farbu. Vyniká aj v najjemnejších odtieňoch.

Efekt znásobíte, ak skrinky takejto farby osviežite zástenou s výrazným geometrickým vzorom v odtieňoch sivej či tiež sivozelenej. Doplňte sivobielou mramorovou pracovnou doskou a máte kuchyňu ako z katalógu.

Sivozelená kuchyňa v kombinácii so vzorovým obkladom

IStock

kuchynské obkladačky so vzorom

IStock

Čierno-zelená kombinácia

Ak sa vám páči aktuálny trend čiernych kuchýň, ale nemáte na to dosť odvahy, časť kuchyne riešte v sivozelenej. Efektne pôsobí, keď je kuchynská linka pri stene čierna a ostrovček uprostred miestnosti má sivozelené skrinky s bielou mramorovou pracovnou plochou. Efekt luxusu znásobia medené alebo zlatisté úchytky, sokle a batérie.

Prečítajte si tiež
10 kuchynských trendov, ktoré budú vládnuť v roku 2020
Čiernozelená kuchyňa

IStock

Moderná a veselá zelená kuchyňa s čiernobielou tapetou

Túžite po veselej príjemnej kuchyni? Použite na skrinkách smaragdový odtieň zelenej farby, bielu pracovnú dosku, nízku bielu zástenu a namiesto horných skriniek si dajte namontovať drevené police.

A teraz pointa: celú stenu za policami vytapetujte čierno-bielou tapetou. Pôsobivo vyzerá v tejto kombinácii prírodný motív čiernych listov a kvetov na bielom podklade, zvoliť si môžete aj geometrické vzory.

čiernobiela kuchynská tapeta s kvetmi

IStock

čiernobiela kuchynská tapeta s kvetmi

IStock

čiernobiela kuchynská tapeta s listami

IStock

Sabína Zavarská
Foto: istock

Kategória: Kuchyňa, jedáleň
Tagy: kuchyne kuchynské linky
Zdieľať článok

Diskusia