Nové odpovede na starú otázku

09. 03. 2011
Zdieľať

Otázkou rovnako večnou a rovnako zásadnou ako „Byť či nebyť?“ je v malej kúpeľni „Vaňa či sprcha?“ Analyzoval ju už nejeden odborný prieskum aj nejedna rodinná rada – a nejeden výrobca už ponúkol zaujímavé riešenie.

Tentoraz sme pre vás vybrali zopár originálnych vaní určených pre tých, ktorí sa aj tak radšej sprchujú.

Vo vani prispôsobenej na pohodlné sprchovanie môže byť rovnako pohodlné aj kúpanie, dokonca bývajú vybavené masážnymi dýzami. Nejde o protichodné požiadavky – pri kúpaní totiž budete hľadať pohodlie na jednom konci vane, kým pri sprchovaní na druhom. Dvere „vaňosprchovacieho kúta“ sa otvárajú celkom klasicky – spolu so zástenou, v prípade kúpania sú však zaistené. Aj tu majú nároční vychutnávači vodných radovánok možnosť doplniť vaňu hydromasážnym či perličkovým systémom.

 

Asi väčšina ľudí (možno s výnimkou bábätiek) sa zvyčajne sprchuje. Kúpeme sa síce len občas, ale tohto pôžitku sa neradi vzdávame úplne. Do máloktorej kúpeľne v bežnom byte sa však zmestí aj vaňa, aj sprchovací kút, a tak v nich zväčša nájdete len vaňu, navyše z neznámych príčin takú, ktorá sa na sprchovanie hodí úplne najmenej. Každý deň sa potom sprchujeme v nepohodlí len preto, aby sme sa raz za čas mohli okúpať. Takáto obeť pritom vôbec nie je nevyhnutná – stačí si len vybrať vaňu uspôsobenú aj na sprchovanie.

Aj pre tých, ktorí na sprchovacom kúte oceňujú najmä pohodlný prístup, existujú vane presne na želanie pri novinke od firmy Duscholux sú priehľadné dvierka štandardne zavesené na boku vane, a ak sa chcete okúpať, zasuniete ich do otvoru. Pretekaniu vody bráni dokonalé gumové tesnenie, neželanému otvoreniu zas magnetický zámok. „Vaňosprchovací kút“ nemusí byť vybavený len skromne – ručnou sprchou. K dispozícii je množstvo omnoho sofistikovanejších zariadení, s ktorými si sprchovanie naozaj užijete, a nikde nie je napísané, že sú určené len do sprchovacích kútov. (Wellis)

 

Článok bol uverejnený v časopise Môj dom.

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: kúpeľňa sprchovací kút vaňa
Zdieľať článok

Diskusia