Stop fádnym stenám bez nápadu. Dlažby na stenách a mozaiky vdýchnu život kúpeľni i obývačke

09. 09. 2016
Zdieľať

Trendom moderných interiérov sú nápadité mozaiky a dlažby nielen na zem, ale i na steny, ktoré podčiarknu celkový charakter obydlia. Zabudnite na nudnú bielu a oživte priestor dlažbou s vernou imitáciou cementovej stierky, alebo drevenými koloritmi, či oživenými kameňmi. O dokonalé splynutie a čistotu sa postarajú univerzálne dlažbové série pre zem i steny v aktuálnych dekoráciách a farbách.

Harmónia útulného prostredia

Séria Reno poskytuje širokú škálu drevených dekorácií, ktoré navodzujú pokoj a harmóniu. Mäkké drevité odtiene s efektom neopracovaných dosiek vyniknú nielen na podlahe, ale rovnako ako obklad. Formáty 25 x 101R a 16 x 101R cm je možné ľubovoľne kombinovať. Každý kus je originál vďaka technológii digitálnej tlače. Na presný rozmer zabrúsené hrany minimalizujú špáry medzi obkladmi. Oživujúcim prvkom tejto série je dlažba, narezaná na prúžky úzke 2,5 cm, ktoré osviežia priestor, zachováva jednotnosť dizajnu a zároveň neuberá na funkčnosti dlažby. Pokiaľ nechcete zostať obklopení iba „drevom“, štýlovou kombináciou je dizajn jemnej stierky ďalšej dlažbovej série Urban, tiež s možnosťou použitia dvoch formátov 31 x 61 a 61 x 61 ako na zem, tak na steny. 

Kamene v pohybe


JIKA dlažba Di Pietra, série Pure

JIKA dlažba Di Pietra, série Pure
LAUFEN SK S. R.O.

Kolekciu Di Pietra inšpirovala príroda svojou dynamikou. Exkluzívna séria s kresbou kameňa poskytuje dva chladné tóny a jeden teplý, béžový odtieň. Náhodná kombinácia dlaždíc s rozmanitými vzormi skaly vytvára scénický efekt s ilúziou pohybu. Formát 60 x 60R v pololeštenej lakovanej úprave dokonale odráža svetlo. 

Zamerané na povrch


JIKA dlažba Focus, séria Cubito

JIKA dlažba Focus, séria Cubito
LAUFEN SK S. R.O.

Rovnováhou medzi atraktivitou a funkcionalitou sa vyznačuje séria Focus. Mäkký voskový povrch obkladov je vysoko odolný. Architektonický materiál, ktorý zdobia rafinované dekoračné prvky, opticky rozširuje a presvetľuje priestor vďaka bohatému rozmeru 60 x 60R cm. Zabudnite na fádne steny. Dizajn cementovej stierky je jedinečný na každom kuse dlažby. Či už si vyberiete ktorúkoľvek z možných farieb, nudiť vás rozhodne nebude. 

S presnosťou chirurga


JIKA dlažba City, séria Pure

JIKA dlažba City, séria Pure
LAUFEN SK S. R.O.

Nebojte sa kombinovať dlažby z kolekcie City v  rôznych farbách a rozmeroch, dokonca i s plne funkčnou mozaikou z dlažby. Zachováte geometrickú presnosť a prechody budú plynulé. Vďaka veľkému formátu nadobudnú obložené priestory nekonečné rozmery. Efekt cementového povrchu dokáže oživiť priestory technického rázu, nenarušiť estetickú jednoduchosť a podčiarknuť modernú architektúru. Sériu City dostať v rozmeroch 30 x 60R, 60 x 60R a 80 x 80R cm a štyroch farbách, ktoré umožnia vytvoriť kombináciu ako teplých, tak studených tónov. odstínů. 

Luxus kamenných mozaík


JIKA mozaika Juliano

JIKA mozaika Juliano
LAUFEN SK S. R.O.

Kolekcia Arty sa vyznačuje pestrou paletou prírodných materiálov, ktoré oživia priestor kúpeľne i ostatných interiérov. Steny obložené kamennými mozaikami vnesú do priestoru dynamiku a sviežosť. Niektoré varianty mozaík sú dokonca prekladané sklom. Rozmanitú mozaiku z prírodného kameňa nalepenú na sieti dostať napríklad v rozmere 30,5 x 30,5 cm. Výhodou mozaiky navyše je, že je možné ju umiestniť do ohybov, či jednoducho nastrihať a poskladať na menší rozmer, či prúžky.  Mozaiky sa skvele kombinujú s obkladovými a dlažbovými sériami, ako je napríklad dlažba Generation 31 x 61 cm v odtieni svetlo šedej. 


JIKA mozaika Aspen

JIKA mozaika Aspen
LAUFEN SK S. R.O.

Séria Aspen ozdobí svojimi drevenými dekoráciami všetky interiéry. Dodajte priestoru jedinečný vzhľad vďaka trojrozmernej mozaike s textúrou prírodného dreva, ktorá doplňuje zhodnú kresbu dlažieb pripomínajúcich dosky. Mozaika má rozmery 24,6 x 24,6 cm.

Podrobnejšie informácie nájdete na www.jika.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti LAUFEN SK s.r.o.

Kategória: Kúpeľňa, WC
Zdieľať článok

Diskusia