štýlová predsieň
Zdroj: isifa/Shutterstock

Štýlová predsieň znamená dobrý prvý dojem. Ako si ju zariadiť?

19. 10. 2021 Zdieľať

Čo vám utkvelo v pamäti po prvej návšteve budúcej svokry alebo po večeri u rodinných priateľov? Možno to bolo fantastické jedlo, nervozita či nezameniteľná vôňa, ktorá sa niesla celým domom. Pre niekoho sú to zas mačacie chlpy na pohovke a rozhádzané topánky. Chcete, aby sa u Vás Vaši hostia cítili rovnako príjemne ako vy? Zoberme to pekne od začiatku, teda v našom prípade, od predsiene.

Predsieň je pomyselnou bránou do vášho kráľovstva. Je len na vás, či za jeho hradbami bude čakať chaos alebo oáza pokoja a krásy. Na nasledujúcich riadkoch zistíte, ako na to!

štýlová predsieň

Zdroj: isifa/Shutterstock

Priestorové možnosti

Veľkorysosť dizajnu závisí vo veľkej miere od rozmerov vstupného priestoru. Ak máte menší byt, v ktorom sa počíta každý štvorcový meter, je vhodné zohľadniť v návrhu veľkosť úložných priestorov. Na udržanie čistých línií a poriadku je ideálne zvoliť vstavanú skriňu so zabudovaným sedením. Ak je vstupným priestorom len úzka chodba, voľte prvky, ktoré opticky zväčšujú priestor, napríklad veľkorozmerné zrkadlá alebo zrkadlové steny.

V prípade väčšieho priestoru je otvorená bohatšia škála možností. Predsieň môžete zariadiť samostatne stojacou komodou, skrinkami či malou pohovkou. Obľúbenosti sa tiež tešia kruhové zrkadlá.

Industrial, boho alebo rustic?

Hneď na úvod je dobré si ujasniť, v akom štýle chcete priestor zariadiť. Kombinácia materiálovo a štýlovo odlišných prvkov mu môže skôr uškodiť. Ak ste fanúšikom surového mestského dizajnu, perfektne sa vám hodí tehlová stena s nábytkom s oceľovými prvkami v kombinácii so sivou a čiernou. Tehlová stena v menšom byte zároveň priestorovo vymedzí vstupnú zónu.

štýlová predsieň

Zdroj: isifa/Shutterstock

V súlade s prírodou

Prírodnejšie typy stavia skôr na drevo a farebnú škálu oscilujúcu medzi bielou a hnedou farbou. Bohatá zeleň, dekorácie zo sušených kvetov či doplnky z prírodného ratanu a juty sú trendom, ktorý tak ľahko neomrzí. Priestoru dodajú vzdušnosť aj skrine s perforovanými stenami. Ako dizajnový prvok, ktorý spája funkčnosť s estetikou, zvoľte napríklad paraván s nádychom Japonska alebo priesvitnú deliacu stenu.

Ďalšie tipy, ako si zariadiť predsieň, nájdete na webe vdobrom.sk.

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: predsieň zariaďovanie predsiene
Zdieľať článok