SÚŤAŽ INTERIÉR ROKU vstúpila do ďalšieho ročníka

SÚŤAŽ INTERIÉR ROKU vstúpila do ďalšieho ročníka

09. 01. 2018
Zdieľať

Usporiadateľ súťaže INTERIÉR ROKU, teda INŠTITÚT bytového dizajnu, oznámil na veľtrhu For Interior v pražských Letňanoch vstup súťaže do ďalšieho ročníka. Súťažiť môžu profesionálne interiéry z Českej republiky a Slovenska. Uzávierka prihlášok je 28. 2. 2018.

Do niektorej z kategórií tretieho ročníka súťaže Interiér roku sa môžu už teraz hlásiť architekti a interiéroví dizajnéri z Českej republiky a Slovenska.

Okrem súkromných interiérov prihlasovaných v kategórii rekonštrukcie alebo novostavba, ktoré sú vždy neutíchajúcou studnicou inšpirácie pre laikov i odborníkov, bývajú každý rok prekvapením aj verejné interiéry. Napríklad v predminulom ročníku dominovali školy, škôlky a nemocnice a minulý ročník sa zase niesol v znamení excelentne navrhnutých informačných centier rôznych miest.

Cieľom súťaže Interiér roku je najmä podpora a popularizácia profesií architekta alebo interiérového dizajnéra a práve vďaka tejto snahe boli súťaži udelené oi. Záštity Ministra kultúry SR, Ministerstva priemyslu a obchodu ČR a primátorky hl. mesta Prahy.

V osemnásťčlennej medzinárodnej porote zasadajú okrem architektov tiež rešpektované osobnosti z oblasti vizuálnej kultúry, aby pri rozhodovaní sa zvažovali aj farebné koncepty, charakter a atmosféra priestoru atď. Vedľa prorektora pražskej Vysokej školy umeleckopriemyselnej prof. akad. arch. Jiřího Pelcla dr. h. c. alebo Doc. Ing. Veroniky Kotradyové z bratislavskej Fakulty architektúry STU, Sanji PUPOVAC z univerzity Milánská technickej univerzity, sú členmi napríklad režisérka Hana Třeštíková alebo maliari David Saudek.

Prihlásené môžu byť len interiéry, ktoré vznikli v roku 2017. Uzávierka prihlášok je 28. 2. 2018 a výsledky budú vyhlásené opäť v pražskom Centre súčasného umenia DOX, a to 10. 4. 2018 na medzinárodnom kongrese o bývaní a architektúre Living Forum.

Ste samozrejme srdečne pozvaní!

Za organizátora súťaže

INSTITUT BYTOVÉHO DESIGNU

Mgr. Kateřina Kutnohorská

Tel.: +420 774 274 700

www.interierroku.cz


Partneri súťaže

SÚŤAŽ INTERIÉR ROKA vstúpila do ďalšieho ročníka


Partneri súťaže

Kategória: Aktuality Navrhovanie interiéru
Zdieľať článok

Diskusia