800-ročný dom v Toskánsku, kde sa zabúda na rušný život

800-ročný dom v Toskánsku, kde sa zabúda na rušný život

27. 01. 2021
Zdieľať

Sibilla vďaka svojej ekofarme v zalesnenej časti Toskánska zabudla na svoj rušný život predtým. Spolu s rodinou premenila vidiecky komplex na agroturistický raj, kde si môže každý vychutnať tunajšie jedlo, prekrásnu prírodu a neuveriteľný pokoj.

História pôvodného vidieckeho komplexu, obklopeného stále zeleným lesom pod vyhasnutou sopkou, siaha až do 13. storočia. Koncom 80. rokov tu našla ideálne miesto na život v harmónii s prírodou Sibillina matka Francesca.

zrekonštruovaná farma v Toskánsku

Ebbio je usadlosť z 13. storočia v samom srdci dubového lesa Monteriggioni s rozlohou približne 1200 m² na sedem hektárovom pozemku, kde pestujú vinič, olivy, ovocie a zeleninu. Zdroj: Romain Ricard

Toskánsko, najmä dych berúca oblasť medzi Florenciou a Sienou je charakteristická zvlnenými vyvýšeninami, bohatou históriou a poľnohospodárskou tradíciou.

Vďaka nadšeniu a odhodlaniu Francescy sa z usadlosti stala farma spájaná s poľnohospodárstvom, cestovným ruchom a miestom na meditáciu, vyhľadávaná najmä ľuďmi, ktorí preferujú zdravší životný štýl.

zrekonštruovaná farma v Toskánsku

Všetky izby sú jednoducho zariadené ako kedysi a doplnené dekoráciami, ku ktorým majú majiteľky citový vzťah. Zdroj: Romain Ricard

„Moja mama Francesca sa rozhodla ponechať jej meno Ebbio, čo je názov rastliny z okolia. Táto rastlina má malé biele kvety a čierne bobule s krvavou červenou šťavou a stále sa používa vo veterinárnej i v ľudovej medicíne,“ vysvetľuje Sibilla.

Pred dvomi rokmi sa tu usadila aj ona a s úsmevom hovorí o svojom rozhodnutí: „ V skutočnosti to nebolo rozhodnutie, jednoducho sa mi to stalo. Narodila som sa v meste, vyrastala na vidieku a neustále pendlujem medzi mestom a vidiekom. Ak ma niekedy prestane uspokojovať dedinský život, viem, že je čas vybehnúť do rušného mesta – na deň, týždeň alebo dlhšie. Rovnako potrebujem toto pokojné miesto v skrytom raji v toskánskych kopcoch. Môj život je oboje – vidiek a mesto, jednoduchosť a naopak, potrebujem správnu rovnováhu.“

Viac si o dome môžete prečítať na domztehly.sk

Kategória: Návšteva
Tagy: rekonštrukcia statku vidiecke domy
Zdieľať článok

Diskusia