Zdroj: www.hutchhouse.cz

Úsporné a ekonomické bývanie pre dvoch? Variabilný modulový dom na kľúč

02. 11. 2020
Zdieľať

Modulové domčeky sú dnes čoraz vyhľadávanejším, rýchlym a jednoduchým riešením bývania. Siahajú po nich nielen mladé páry a rodinky, ale neraz si takýto domov vyberajú aj seniori, aby mohli žiť bez zbytočných nákladov v lone prírody.

Mnohí si predstavujú, že modulové domy musia byť uniformné – podobajú sa jeden druhému a nemôžete si ich veľmi prispôsobiť svojím potrebám. Opak je však pravdou. Dajú sa spájať a rôzne kombinovať – presne tak, ako vám to vyhovuje. Dokonca z nich môžete postaviť aj dvojgeneračné bývanie a nie je problém k jednému modulu pripojiť ďalší aj s odstupom času. Pôdorys je tiež možné v spolupráci s dodávateľom upravovať tak, aby vám naplno vyhovoval.

modulový dom na kľúč pre dvoch

Zdroj: www.hutchhouse.cz

Terasa veľká ako interiér

Prednedávnom nám padla do oka realizácia modulového domu s priestrannou drevenou terasou. Hoci samotný interiér nezaberá viac ako 44 metrov štvorcových, vďaka premyslenej dispozícii a veľkej terase, ktorá tvorí prakticky letnú obývačku a vytvára plynulý prechod medzi interiérom a exteriérom, domček nepôsobí stiesnene. Práve naopak, je útulný a pripravený k osadeniu na pozemok. Keď k stavbe pridáte bazén a záhradku, kvalita bývania sa ešte zvýši.

Prečítajte si tiež
Mikrodom ako mobilné útočisko: Dokonalý únik z reality môže vyzerať aj takto
modulový dom na kľúč pre dvoch

Zdroj: www.hutchhouse.cz

Technické parametre znamenajú kvalitu

Keď hovoríme o kvalite bývania, určite vás budú zaujímať technické parametre. Táto konkrétna realizácia je postavená v nízkoenergetickej triede B, avšak pre výrobcu nie je problém vytvoriť podobný dom s parametrami energetickej triedy A (alebo pasívu).

kuchyňa v modulovom dome

Zdroj: www.hutchhouse.cz

Celková hrúbka obvodovej steny je 290 mm, hrúbka vnútornej steny je 100 mm. Konštrukciu domu tvoria smrekové KVH hranoly vyplnené izolačnou vrstvou. Vnútorné steny domu vznikli za pomoci sadrovláknitých dosák Rigistabil, ktoré majú protipožiarne a protihlukové vlastnosti, taktiež odpudzujú vodu.

Prečítajte si tiež
Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Pripravený k nasťahovaniu

Realizácia bola prispôsobená prianiam majiteľov aj z pohľadu vybavenia. „V tomto prípade sme dodávali aj kuchynskú linku, a teda dom bol pripravený k okamžitému nasťahovaniu. Samozrejmosťou je vybavená kúpeľňa (sprchový kút, závesné WC, umývadlo so skrinkou, vyhrievací rebrík, dlažba/obklad), vnútorné vymaľovanie, laminátové podlahy, posuvné interiérové dvere. Vykurovanie je riešené ako podlahové pomocou uhlíkových fólií. V každej miestnosti sa nachádzajú dotykové termostaty. Stavba je vybavená aj krbovými kachľami s nerezovým komínom a zabezpečovacím systémom Jablotron, ktorý detekuje pohyb, vniknutie, zvýšenie teploty, dym,“ vymenúva výbavu modulového domu Ing. Jiří Vidlák zo spoločnosti Hutchhouse – modulové domky.

jedáleň v modulovom dome

Zdroj: www.hutchhouse.cz

Plochá strecha, sedlová strecha alebo zelená strecha?

Fasáda domčeka i terasa je zo smrekovcového rhombusu. Okná a exteriérové dvere sú plastové vo variante trojsklo a vo farbe antracit/biela. I strechu si môžete vybrať podľa vlastných požiadaviek – zvyčajne je riešená ako plochá so spádom a atikou. V tomto prípade je použitá sedlová strecha s plechovou krytinou v antracitovej farbe. Existujú aj modulové domčeky so zelenou strechou. Dom si môžete doplniť o vlastné tepelné čerpadlo.

obývacia izba v modulovom dome

Zdroj: www.hutchhouse.cz

Hlavnou výhodou týchto modulových domčekov je ich kombinovateľnosť a fakt, že vám ich dovezú na miesto ako celok. Potom už stačí napojiť na siete, urobiť finálne úpravy a zariadiť.

Prečítajte si tiež
Energeticky sebestačný mobilný dom ponúka plnohodnotné bývanie
modulový dom na kľúč pre dvoch

Zdroj: www.hutchhouse.cz

Modulový dom pre dvoch

Realizátor: HUTCH HOUSE

Zastavaná plocha domu: 54,6 m2

Zastavaná plocha domu vrátane terasy: 106,6 m2

Úžitková plocha: 43,7 m2

Sabína Zavarská

Zdroj a foto: www.hutchhouse.cz

Kategória: Návšteva
Tagy: modulové domy rodinný dom
Zdieľať článok

Diskusia