Ako zariadiť obývaciu izbu, aby bola štýlová a pohodlná
Zdroj: istock.com

Ako zariadiť obývaciu izbu, aby bola štýlová a pohodlná

05. 10. 2021 Zdieľať

Je miestom stretnutí aj relaxu, miestom kde dopĺňame energiu, smejeme sa s priateľmi a často aj pracujeme. Ako ju zariadiť tak, aby bola štýlová a pohodlná zároveň?

Sto ľudí – sto chutí, sto domácností a rovnako toľko obývačiek, ich dizajnu a štýlu. Obyčajne však tie isté požiadavky na ich funkčnosť a vzhľad. Potrebujeme, aby obývačka bola pohodlná, pekná a slúžila svojmu účelu. Nuž a najviac času v obývačke prirodzene trávime na sedačke, takže pri jej výbere sa zamerajte predovšetkým na jej kvalitu, pohodlnosť, vlastnosti a záťaž, ktorú zvládne poťah. Pravdaže, zohľadnite pri tom prítomnosť domácich zvierat a vek detí. Životnosť poťahu ako aj ľahkosť jeho údržby vám pomôžu udržať jej vzhľad čo najdlhšie ako nový.

moderná obývacia izba

Zdroj: istock.com

Atmosféra s cenou zlata

Harmóniu v obývačke docielite jednotnou farebnou škálou, no aj kombináciou viacerých prvkov jednej farby s ich odlišnou intenzitou. Teplo a pohodovú domácu atmosféru, avšak s puncom originality, dosiahnete tehlovým, kamenným alebo dreveným obkladom jednej zo stien. Ak patríte k tým, ktorí v priestore preferujú skôr vzdušnosť a moderného ducha, vsaďte na čisté línie a geometrické tvary, trebárs na tapete alebo koberci. Vyhľadávaný je tiež svieži severský vietor v podobe útulného škandinávskeho štýlu, v ktorom sa citlivo kombinujú rôzne kusy nábytku, pohodlné kreslá s množstvom vankúšikov a tiež rôznorodé doplnky, ktoré zvádzajú k oddychu a pohode.

Celý článok si môžete prečítať na webe vdobrom.sk.

Kategória: Obývacia izba
Tagy: nábytok do obývačky zariaďovanie obývacej izby
Zdieľať článok