Aké trendy vládnu v modernej obývačke?
Zdroj: shutterstock.com

Aké trendy vládnu v modernej obývačke?

22. 09. 2021 Zdieľať

Zariadenie funkčnej a štýlovej obývačky vás nenúti nasledovať všetky trendy, ale môžete sa inšpirovať pri výbere interiérového zariadenia. Stačí, ak sa rozhodnete pre interiérový štýl, ktorý preferujete a prispôsobíte mu svoje zariadenie. Obývacia miestnosť sa stane praktickým a štýlovým miestom, kde sa budete môcť stretávať s rodinou a blízkymi priateľmi.

V mnohých obývačkách prevláda otvorený priestor, ktorý sa dokáže postarať o to, aby bol celý priestor útulný a vzdušný. Vyhnite sa najmä zbytočným dekoráciám, ktoré môžu spôsobovať hromadenie prachu alebo vás okradnú o voľný priestor. Dekorácie alebo nábytok navyše môžu celý priestor opticky zmenšiť.

obývacia izba so sivou sedačkou

Zdroj: shutterstock.com

Pre moderné obývačky sú populárne obývacie steny s čistými líniami a vkusným zariadením, ktoré môžete naplno využívať. Keďže obývačka je miestom, kde budete tráviť najviac času s rodinou a priateľmi, tak je potrebné, aby bola pohodlná a prezentovaná ako miesto odpočinku. Štýl jej zariadenia musí vyhovovať predovšetkým vášmu osobnému vkusu, takže zabudnite na rady iných ľudí. Nábytok do obývacej izby vyberajte podľa jednotlivých zón, ktoré v nej chcete vytvoriť.

Pri problémoch s obmedzeným priestorom sa nenechajte uniesť unáhlenou kúpou nábytku, ktorý vám bude po čase robiť problém. Ak ste si už vybrali interiérový štýl, tak podľa neho prispôsobte multifunkčný nábytok. Chcete mať v obývačke priestor na relaxáciu, knihy alebo rodinné spomienky? Prípadne v nej chcete vytvoriť oddelenú zónu, kde sa budete môcť v pokoji venovať svojim obľúbeným činnostiam?

Aké prvky sa hodia k elegantnému zariadeniu:

– K elegancii neodmysliteľne patrí biela farba, ktorá pôsobí až luxusným dojmom. Biela farba sa hodí pre minimalisticky zariadenú obývaciu miestnosť.

– Do interiéru prineste prírodné materiály a farby, ktoré celú izbu zútulnia. Nebojte sa do bývania zakomponovať drevené prvky rôznych farebných odtieňov.

– Moderným trendom je aj prepojenie priestoru s kuchyňou. Ak máte dostatok miesta na to, aby ste využili priestor na kuchyňu s obývačkou, tak sa tomu rozhodne nemusíte brániť.

– Dôležité je, aby bola obývačka pohodlná a nábytok funkčný.

obývacia izba so sivou sedačkou a stolíkom

Zdroj: shutterstock.com

Výber TV stolíka

Televízny stolík bude dôležitým a výrazným prvkom, ktorý by mal ladiť s nábytkom v obývačke. Vyberajte ho podľa jeho praktických vlastností, medzi ktoré patrí výška, materiál a dostatok úložného priestoru. Ak stolík nie je súčasťou nábytkovej zostavy, tak si môžete vybrať samostatný kus nábytku. Obľúbený je elegantný TV stolík, ktorý vynikne aj vo väčších priestoroch a hodí sa do  minimalistickej obývačky, kde prevládajú čisté línie.

Elegantnou alternatívou je TV stolík na nožičkách, pretože pôsobí vzdušným dojmom a zároveň bude stáť na svojom mieste. V prípade, že chcete stolík s možnosťou manipulácie, tak je pre vás jasnou voľbou stolík na kolieskach.

Radi by ste tiež zútulnili podlahu a využili prázdny priestor? Vyberte si elegantný koberec do obývačky, ktorým dokážete zaujať na prvý pohľad. Správny koberec musí byť útulný a teplý. Rozhodujúce sú jeho rozmery a dizajn, ktorý by mal byť vhodný k zvyšku obývačky. Avšak nemusíte sa báť ani nápadnejších vzorov, ktoré si získajú pozornosť. Myslite hlavne na jeho spôsob čistenia, pretože kúpa koberca môže byť investícia na niekoľko rokov.

Moderné trendy v obývačke často spájajú jednoduchosť a praktickosť, pričom sa nemusíte obmedzovať ani výberom interiérového štýlu. Snažte sa využiť celý priestor funkčne a zároveň vytvorte útulnú obývačku, kde vám nebude nič chýbať.

Zdroj: PR článok MOB Interier s.r.o., Furnio
Foto: shutterstock.com

Kategória: Obývacia izba
Tagy: nábytok do obývačky zariaďovanie obývacej izby
Zdieľať článok