Dizajnové radiátory sú trendové

04.09.2014  |     

Radiátory už dávno nie sú všedné vykurovacie telesá, ktoré tvorí len zopár oceľových rebier zoradených vedľa seba. Stali sa z nich dizajnérske kúsky. A tak okrem toho, že priestor príjemne vyhrejú, pôsobia aj ako zaujímavý estetický prvok.

Darius patrí medzi radiátory, ktoré sú vhodne nielen do kúpeľne. Vďaka svojmu dizajnu sa hodí aj do izieb, hál a iných obytných častí domu. Technické vyhotovenie radiátora umožňuje vertikálne aj horizontálne umiestnenie. Upevniť sa dá vpravo aj vľavo. Vhodným doplnkom je chrómový držiak na uteráky, ktorý možno umiestniť podľa fantázie.

Na čistenie kúpeľňových radiátorov používajte vlhkú utierku z mikrovlákna. V žiadnom prípade nie je vhodné aplikovať abrazívne alebo chemické čistiace prostriedky. Na radiátory z antikora používajte špeciálne čistiace prípravky určené na nehrdzavejúcu oceľ.   

Kúpeľňové radiátory Sorano vynikajú čistým dizajnom, ktorý je podčiarknutý patentovaným odvzdušňovacím ventilom a upevnením o stenu. Sú ideálne na kombináciu s podlahovým alebo centrálnym vykurovaním kúpeľní a ostatných priestorov. Do podkrovia a na podobné použitie je k dispozícii horizontálne vyhotovenie L a XL.

V prípade umiestnenia do náročnejšieho prostredia (bazény, sauny) musí mať radiátor 
v antikorovom vyhotovení špeciálnu ochrannú vrstvu keramického laku.

Retro je radiátor, čo nájde využitie v každom interiéri. Je vhodný nielen do kúpeľne, ale aj do obývačky, haly a ďalších obytných miestností. Zaoblená hrana vytvára masívny vzhľad. Rúrky tesne kopírujú kryt radiátora, takže uterák z neho stiahnete bez problémov jedným ťahom. Radiátor možno pripojiť stredovo alebo po stranách.

Pripravila: Andrea Dingová Odborná spolupráca_ P. M. H. Invest & Trade
Foto: P. M. H. Invest & Trade, thinkstock.com
Zdroj: časopis Môj dom JAGA GROUP

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky