Kvalitný tehlový dom v Michalovciach zaujme nielen fasádou

18.10.2019  |     

O stavebné pozemky v novej obytnej zóne v Michalovciach bol ihneď veľký záujem. Pán Juraj Karch sa rozhodol kúpiť hneď dva. Na jednom si postavil vlastné bývanie. Na druhom uvažoval o dome na investičné účely. Nakoniec sa však doň nasťahoval jeho syn s rodinou.

Dom ihneď zaujme svojou netradičnou fasádou. Tradičná omietka je skombinovaná s dekoratívnym obkladom z prírodných materiálov: lícovej tehly a štiepaného kameňa.

Tip: Všetok nábytok a záhradné doplnky na jednom mieste

Hrubá stavba z tehly a nevšedná fasáda

Dom sa staval síce za účelom predaja, ale nároky na kvalitu stavby boli od začiatku prísne. Pán Karch trval na solídnej hrubej stavbe z tehly, nevšednej fasáde a keramickej strešnej krytine.

Obvodové múry sa vymurovali pomocou brúsených keramických tehál s hrúbkou 38 cm. Obálku domu následne zateplili minerálnou vlnou s hrúbkou 8 cm. To v kombinácii s drevenými oknami s izolačným trojsklom zaručilo výborné tepelnoizolačné vlastnosti domu. Stavbu staval pán Karch s pomocou vlastnej stavebnej firmy.

Významnú časť fasády tvorí neomietnuté tehlové murivo. Výhodou kvalitných lícových tehál je ich stálofarebnosť a odolnosť proti poveternostným vplyvom bez potreby údržby. Skúsenosti s nízkymi nárokmi na údržbu lícových tehál sa pánovi Karchovi potvrdili z predchádzajúcich realizácií: „Pri súčasnom spôsobe života vnímam nízke nároky na údržbu ako zásadnú výhodu stavebného materiálu.“

Lícové tehly boli použité aj na vytvorenie detailov okolo okien, aj na vytvorenie charakteristických oblúkov.

Viac si o dome môžete prečítať na webe domztehly.sk

Tagy:
rodinné domy tehlové domy

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 12/2019-1/2020 v predaji


Neveľký dom pre veľkú rodinu
Predplatné

 

kúpiť na e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky