Prerobený dom s bielou tehlou
Zdroj: ferm LIVING

Biele tehlové steny diktujú celkovú atmosféru interiéru. Prerobený dom na vidieku vyniká množstvom svetla

28. 06. 2022 Zdieľať

Starší dom v brutalistickom štýle na belgickom vidieku padol novým majiteľom do oka aj vďaka kvalitným materiálom, ktoré boli pri stavbe použité. Jedným z nich je tehla, ktorá určila charakter interiéru.

Belgickú ilustrátorku a vizážistku Liene Meneve odmala fascinovala krása a estetika. Dnes sa prostredníctvom svojej kreatívnej práce snaží inšpirovať iných a zameriava sa na prirodzenú krásu toho, čím sa obklopujeme. Táto základná myšlienka sa odzrkadľuje aj v interiéri jej domu. Charakterizujú ho veľké otvorené priestory, tehlové steny, vysoké stropy s dreveným obkladom, prírodné farby a množstvo prirodzeného svetla.

Prerobený dom s bielou tehlou

Zdroj: ferm LIVING

Keby ste sa Liene spýtali, čo vlastne robí, dostali by ste takúto odpoveď: „Som niekto, kto nikdy nestojí na jednom mieste a stále hľadá nové, krásne veci. Chcem robiť ľuďom radosť a inšpirovať ich. Preto má celá moja práca jeden východiskový bod; sústrediť sa na krásne veci a tak trochu aj na márnomyseľnosť života“.

Prerobený dom s bielou tehlou

Zdroj: ferm LIVING

Pokoj v dome na vidieku

Keďže jej tvorivá cesta sa často začína už doma, kde má svoj ateliér, dôležitú úlohu zohráva práve interiér jej domova na belgickom vidieku. Stavba pochádza z roku 1975 a okrem ilustrátorky je domovom jej manžela Williama a dvoch detí, 3-ročného Loewèho a 5-ročného Sézana. Rodina sa sem presťahovala z domu v meste pred dvoma rokmi, pretože potrebovala viac miesta, a to fyzicky, ako aj psychicky: „Začali sme hľadať domček na vidieku. Obaja máme hektické práce a mali sme pocit, že potrebujeme miesto, kde si vyčistíme hlavy.“

Prerobený dom s bielou tehlou

Zdroj: ferm LIVING

Tehlový dom v štýle brutalizmu

Keď rodina uvidela tehlový dom, ktorý bol pôvodne inšpirovaný brutalistickým architektonickým štýlom, zamilovala sa doň na prvý pohľad. Navrhol ho belgický architekt Paul Meekels. „Je priestranný a postavený z kvalitných materiálov, ktoré hovoria samé za seba. Biele tehlové steny, betónové nosníky a stropy obložené drevom skutočne diktujú celkovú atmosféru interiéru. Cez veľké okná zase preniká mnoho prirodzeného svetla,“ nadchýna sa nová majiteľka.

Viac si o dome môžete prečítať na webe domztehly.sk.

Kategória: Návšteva
Tagy: rodinný dom tehlové domy
Zdieľať článok