Inšpirujte sa tým najlepším z kúpeľnových obkladov a dlažieb

22.02.2019  |     

Svet kúpeľňových obkladov a dlažieb je v súčasnosti naozaj pestrý a ponúka nebývalé možnosti. Kvapka vintage, reliéfne vzory alebo výraznejšia farebnosť? Konečné rozhodnutie je len na vás.

Štýl 1: Keď biela nenudí

Jedným z trendov súčasnosti sú menšie obklady obdĺžnikového formátu, ktoré ponúkajú široké možnosti obkladania. Obľúbené sú rôzne odtiene bielej, ktoré vonkoncom nemusia pôsobiť nudne či dokonca sterilne.  

Obklad Mellov od značky Marazzi s rozmermi 30 × 10 cm je dostupný v siedmich farebných vyhotoveniach. V kolekcii nájdete aj dlažbu so štyrmi rôznymi plastickými vzormi.

Štýl 2: Jemný vintage

Ak máte radi vzory, no bojíte sa výrazných farieb, siahnite po jemných odtieňoch svetlomodrej, svetlohnedej alebo žltej. Kombinácia viacerých vintage motívov si vás zaručene získa. 

Kolekciu obkladov Wonderwall od značky Ascot charakterizujú štyri základné vintage vzory v rôznych farebných kombináciách, z ktorých možno vytvárať zaujímavé mozaiky inšpirované patchworkom.

Štýl 3: Dievčenský šarm

Aj kúpeľňa má odrážať našu osobnosť, čo sa môže pretaviť do línií sanity aj farebnosti obkladov. Sivé odtiene možno doplniť pomerne extravagantnou dievčenskou ružovou, ktorá pekne ukáže aj ako obloženie vane

Dlažba pripomínajúca mozaiku vyzerá naozaj štýlovo a výhodou je značne jednoduchšie položenie. Tá z kolekcie Way od značky Atlas Concorde navyše vkusne strieda lesklé a matné plochy. 

Štýl 4: Zemité tóny

Zemité farby obkladov a dlažieb, motívy inšpirované kameňom a niekoľko zvislých radov s hravejšími z geometrie vychádzajúcimi vzormi sa môžu stať základom elegantnej kúpeľne, ktorá vás len tak neomrzí. 


 
Rozmanité motívy a veľkosti (od formátu 30 × 30 po 120 × 30 cm) novej kolekcie obkladov a dlažieb Tigua od značky Paradyz umožňujú vytvoriť si vkusnú a originálnu kúpeľňu. Vybrať si môžete z piatich rôznych farieb.

Štýl 5: Čaro rybích šupín

Jedinečný motív marockých rybích šupín si vo svete získava čoraz väčšiu popularitu. Veľmi pekne ukáže na malých aj veľkých plochách, napríklad v priestore sprchového kúta alebo ako obklad steny za vaňou. 

Značka Mercury Mosaics sa zameriava na ručnú výrobu mozaikovej dlažby najrozmanitejších tvarov a vzorov. V sortimente nájdete aj naozaj široký výber dlaždíc s motívom rybích šupín v pestrej ponuke farieb.

Štýl 6: Čierna na výslní

Čierna farba je v priestoroch našich kúpeľní stále takmer tabu, s jemnou čipkou na obklade ale pôsobí mimoriadne elegantne a príťažlivo. Naozaj žiari najmä v tých rozmerovo veľkorysejších kúpeľniach.   

Dizajnérka Patricia Urquiola navrhla pre značku Mutina jedinečnú ručne vyrábanú kolekciu Bas-Relief so štyrmi naozaj originálnymi motívmi. Ak vás neosloví čierny variant, siahnite po bielom alebo hnedom.

Štýl 7: Lesklé svety

Lesklé povrchy sa opäť dostávajú do popredia a v priestoroch kúpeľne sa často kombinujú s tými matnými. Hladkú štruktúru nahrádzajú viac či menej výrazné reliéfy, prípadne zvlnené povrchy.   
Kúpeľňové obklady a dlažby Aqua od značky ABK sú inšpirované zvlnenou vodnou hladinou.

Obklady s rozmermi 60 × 20 cm a štvorcové dlažby vo formáte 33,3 × 33,3 cm si môžete zakúpiť v deviatich farbách.

Štýl 8: Šesťuholníky a mramor

Hoci sú štvorcové a obdĺžnikové formáty osvedčenou klasikou, svoje miesto si postupne získava aj šesťuholník, ktorý sa objavuje i na rôznych interiérových doplnkoch. Populárnym riešením sú vzory imitujúce mramor.

V bohatej ponuke keramických dlaždíc Bistrot od značky Ragno môžete nájsť hexagonálnu dlažbu s motívom mramoru aj veľkoformátové obklady s jemnejším vrúbkovaním alebo výrazným plastickým motívom kvetov.

Štýl 9: Farby a vzory 

Netradičná farebnosť a nápaditý vzor, ktorý umožňuje vytvárať pozoruhodné kombinácie, sú určite vítané. Ak je navyše každá jedna dlaždica vyrábaná ručne, teda trošku iná, získa podlaha neopakovateľný šmrnc. 

Švédske architektonické a dizajnérske štúdio Claesson Koivisto Rune navrhlo cementovú dlažbu Dandelion inšpirovanú odkvitnutou púpavou. Vyrába sa tradičným spôsobom v marockom Marakéši.

PRIPRAVILA: NATÁLIA ŽÁKOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: Časopis Môj dom

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky