Moderný vidiek: Aktuálny dizajnérsky trend sa teší veľkej popularite

11.04.2018  |     

Keď už sa na vás usmialo šťastie v podobe zdedeného vzácneho kusu nábytku, určite ho neskrývajte. Naopak - hrdo ho vystavte a pokojne aj v modernom interiéri, ktorý tým získa pridanú hodnotu.

Trend menom „Modern Country“

Moderný vidiek je v súčasnosti jedným z najsilnejších dizajnérskych trendov. Jeho špecifikom sú teplé farby, textílie a vkusne integrovaný tradičný maľovaný nábytok. Ľudový nábytok a starožitnosti vo všeobecnosti nepatria len do múzeí, ale môžu naďalej slúžiť svojmu pôvodnému účelu aj v súčasnej domácnosti. Modernému interiéru dodávajú určitú mieru serióznosti a uisťujú o úspešnosti svojho majiteľa, ktorý nenadobudol interiér po jednorazovom nákupe v obchodnom centre, ale získal ho vďaka dlhoročným dobrým vzťahom a rodine.

Najväčším tajomstvom úspešnej integrácie historických kúskov je cit pre mieru. To znamená, že miestnosť by nemala byť preplnená vzácnosťami. Doplňte ju modernejším nábytkom i textíliami, ktoré by ale nemali zatieniť hlavný prvok. Využívajte prírodné farby a matné materiály.

 

AUTORKA ČLÁNKU

Za Štúdiom TalkFolk stojí Valentína Gubková, ktorá sa venuje maľovanému nábytku a interiérovým doplnkom s umeleckou/historickou hodnotou. Tradičné remeslá sú podľa nej aj zdrojom moderných nápadov a dodávajú súčasnému životu šarm, ktorý prináša/odhaľuje práve ručná výroba.

www.sashe.sk/TalkFolk

TEXT: VALENTÍNA GUBKOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 3/2018

Tagy:
rustikálny nábytok maľovaný nábytok vidiecke prvky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Unikátna chata na prenájom

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky