Kuchyňa vo vidieckom štýle
Zdroj: shutterstock.com

Čo by nemalo chýbať v domácnosti zariadenej vo vidieckom štýle

28. 10. 2021 Zdieľať

Vidiecky štýl bývania pôsobí teplo, útulne a domácky. Azda preto vždy bol a zrejme aj vždy bude mimoriadne obľúbený. Veľa ľudí chce túto pohodu preniesť do svojho domova. Čo vo vidieckom štýle nemôže chýbať a ako sa dá navodiť tá správna rustikálna atmosféra?

Vo vidieckom štýle sa nezaobídete bez nábytku z masívneho dreva, ktorý je ošetrený prírodnými olejmi a voskami. A pritom sa nemusíme fixovať iba na nové materiály alebo nové kúsky nábytku. Jedálenský stôl zo starých trámov či storočná truhlica v ňom ukážu tak, ako nikde inde. Rustikálny štýl charakterizujú svetlé steny vo farbe vanilky či slonovej kosti, štruktúrované omietky, drevené obklady, kamenné či drevené podlahy, prípadne tehlové steny. A, samozrejme, doplnky z prírodných materiálov.

Kuchyňa vo vidieckom štýle

Zdroj: shutterstock.com

Vidiecky neznamená gýčový

Pozor, neznamená to však, že priestor musí byť prepchatý dečkami, levanduľou a košíčkami. Moderný vidiek, to je aj jednoduchý a čistý dizajn. Ten si ale nemožno zamieňať s neosobnými interiérmi, ktoré pôsobia chladne. Práve teplo domova dodávajú napríklad ľanové obrusy, drevené hladké misy, kde-tu kúsok teplej kožušiny voľne prevesený cez lavicu.

doplnky vo vidieckom štýle

Zdroj: shutterstock.com

Mnoho tvárí vidieka

Vidiecky štýl má množstvo podôb. Provensalský, toskánsky, španielsky, škandinávsky či farmársky americký – tzv. country chic. Aj slovenský vidiek má svoje typické vlastnosti, najmä čaro spojené so spomienkami na časy minulé. Dnes sa jeho prvky vracajú do domácností vo forme výšiviek, ľudovej keramiky a modrotlače. Inšpiráciu môžete ísť pokojne načerpať do niektorého skanzenu. Ak teda chcete vniesť do svojho domu čosi tradičné, no možno trochu nevšedné, vidiecky štýl je na to ideálny.

Viac si o vidieckom štýle bývanie môžete prečítať na webe vdobrom.sk.

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: rustikálny štýl vidiecky štýl
Zdieľať článok