Šesť krokov k výberu správneho matraca

16.07.2013  |     

Pri zariaďovaní spálne často myslíme len na to, akej farby mať stenu alebo v akom štýle hľadať nábytok a doplnky. Pritom najdôležitejšou časťou je práve matrac, na ktorom spíme.

„Prečítajte si 6 najdôležitejších faktorov, ktoré nemôžete prehliadnuť pri  kúpe nových matracov.“ – radí marketingový manažér Štúdia zdravého spánku Segum, Anton Chvála.  

1.  Pružinový alebo nepružinový matrac?

V prvom rade vyberáme matrac podľa toho , aké sú rošty v posteli. Matrace bez pružín sú určené na všetky typy lamelových roštov s predpätými  pružnými lamelami. Pružinové matrace sú vhodné  predovšetkým na pevné podložky, ako sú drevené latové rošty, alebo perforované dosky, ale zároveň aj na nepolohovateľné lamelové rošty. Najnovšia generácia pružinových matracov s taštičkovými pružinami je vhodná aj na polohovateľné rošty. V prípade použitia lamelového roštu pod pružinový matrac dosiahnete mäkší ( pružnejší ) pocit pri spaní.

2.  Aký je správny rozmer matraca?

Aby vám netrčali nohy z postele, mali by ste si zvoliť o 20 cm dlhší matrac ako je vaša výška. Samozrejme, aby ste sa pri pretáčaní neocitli na zemi, minimálna šírka postele je 80 cm pre jedného pri manželskej posteli a 90cm pre jednolôžkovú posteľ.
 
3.  Jeden veľký matrac alebo dva samostatné?

Jednoznačne dva samostatné. Každý z nás má iné požiadavky  a zvyky pri spaní. Tu sú dôvody prečo je lepšie vybrať si dva samostatné matrace: ľahšia manipulácia, odlišná tvrdosť, partneri sa navzájom neovplyvňujú, môžete použiť aj polohovateľné rošty a návlek z matraca môžete jednoducho vyprať aj doma. 

4.  Ako si vybrať správnu tvrdosť matraca?

Váš nový matrac by nemal mať výrazne inú tvrdosť než mal ten starý. Všetko závisí samozrejme od vašej výšky, hmotnosti a návykov. Ak spíte na boku, zvoľte mäkšie matrace so zónovou tvrdosťou pri ramene a kolenách. Ak najradšej spíte na chrbte, dobrou voľbou sú stredné alebo tvrdé matrace. Nezabudnite, že aj typ roštu ovplyvní pocit pri ležaní. 

5.  Aká je životnosť matraca? 

Životnosť ovplyvňujú použité materiály a podložky. Vždy si zvoľte výrobcu, ktorý pracuje s certifikovanými materiálmi – zvyčajne označujú matrace zárukou od 3 až do 10 rokov, podľa toho aké sú použité materiály. 

6.  Kamenný obchod alebo online nákup?

 Na internete nájdete množstvo informácií ohľadne správneho výberu. Avšak skúsenosti a rady odborníkov nenahradia články, ani odporúčania od známych. V kamennom obchode okrem toho, že vám pomôže školený personál, máte možnosť vyskúšať každý matrac. Nákup v online obchode vám ušetrí čas a zjednoduší celý proces vyberania. Obidve možnosti nakupovania nájdete napríklad aj v Štúdiu zdravého spánku Segum

 

A ako zistíte, že ste si vybrali ten správny matrac ?

Keď budete najbližšie spať v inej posteli než doma a zobudíte sa s boľavým chrbtom – to je jasný signál, že ste si vybrali správne.

www.segum.sk

SEGUM - trade s. r. o.
Zdroj: PR článok

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 9/2019 v predaji


8 originálnych návštev
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky