7 spální plných nápadov

18.12.2014  |     

Inšpirujte sa našimi spálňovými tipmi, nech je vaša spálňa priestorom stvoreným na plnohodnotné snívanie.

GALÉRIA V SPÁLNI Fotografie a obrazy majú úžasnú moc. Niekedy stačí jeden pohľad na ne a prenesiete sa v čase či fantázii. Účinkom sa neminiete, či už zvolíte na stenu len zopár obrazov uložených pekne do jednej línie, alebo sa „rozbesníte“ v rozličných tvaroch a farbách rámov a motívov. 

Svetlo nech je poruke. Nepísané pravidlo, ktoré v spálni platí dvojnásobne. 

ZAUZLENÉ Predstavte si túto spálňu bez plachiet nad posteľou. Čistý naturizmus. Môže byť. Ak však na vás znenazdajky doľahne belosť stien a nerozhodnete sa pretnúť ich fádnosť napríklad obrazom, skúste to s takýmto trochu netradičným baldachýnom. Postačí zopár metrov látky a nejaká tá skoba na plafóne. 

UMENIE NAOPAK Vo svojrázne starých domoch a na pôjdoch je často potrebná riadna dávka fantázie, aby ste z priestoru vyťažili čo najviac. Aj s málom sa však dá čarovať. Trebárs aj s peruťami v záhlaví postele. 

VO VÍRE FARIEB Sýtozelené odtiene tapiet Harlequin z kolekcie Jardin Boheme sa dostávajú k slovu a prehovárajú. Sú dramatickou výzvou pre každého, kto sa nebojí farieb a vzorov. Dôležité pre pokoj nervov: takýto silný motív unesie v malej spálni maximálne jedna stena, ostatným ponechajte ich neutrálnosť.

MORSKÉ HLBINY O modrej sa traduje, že upokojuje. Všetky jej tóniny. Akoby ste sedeli na brehu mora a ticho sa zhovárali s vlnami. Takisto do spálne, hocako malej, sa takéto odtiene doslova pýtajú. Kombinácia polnočnej modrej s neutrálnymi farbami na obliečkach či deke dokáže premeniť aj tú najmenšiu miestnosť na vzdušný a ľahký priestor. Ako stvorený pre  vaše sny... 

tip
Keď sa rozhodnete pre dvojfarebnú stenu, predely premostíte napríklad pomocou obrazu v podobných farebných odtieňoch.

SPÁNOK NA PALETÁCH Nuž, a prečo nie? Ide o jednoduché riešenie. Možno trochu netradičné, ale kto chce, nájde odvahu, vhodný matrac aj drevené palety. Výhodou je, že nepotrebujete ani príručný nočný stolík, ak nezostanú v domácej kase peniaze navyše – knihu či mobil predsa poľahky vtesnáte zboku do paliet. 

PRÍRODNÉ MOTÍVY Na obliečkach, vankúšoch či vo váze... Nebojte sa, nebudú sa navzájom biť. Naopak. Zaodeté v príbuznej farebnej tónine zjednotia priestor aj nepokojnú myseľ. Inšpirujte sa kameňmi, vetvičkami, listami... 


Text: Martina Deríková
Foto: archív firiem
Zdroj: časopis Tvorivé bývanie

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Energeticky sebestačný mobilný dom ponúka plnohodnotné bývanie

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 09/2019


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

Najnovšie príspevky