12 skvelých nápadov, čo oživia svet detskej izby

02.01.2015  |     

Vo svete detí platia iné pravidlá, ktoré im my dospelí môžeme iba závidieť. Drobcom nezáleží na tom, či je niečo praktické, bezpečné, dizajnové alebo trendové. To je predsa náplň práce okolitých veľkáčov. Detské hlavičky však o to viac oceňujú každý detail, ktorý funguje podľa ich rozprávkových pravidiel.

Týchto 12 inšpirácií od Fajno Design preto až tak nemieri na izbu ako celok, ale zaostrilo skôr na detaily, ktoré si svojho minimajiteľa okamžite podmania.

Biele steny sa v detskej izbe veľmi neuživia. Bola by škoda nevyužiť miesto, na ktoré sa zmestí toľko zaujímavostí a ozdôb. Navyše, prázdne by zrejme nezostalo prázdnym dlho. Malí umelci by si z čistej plochy určite rýchlo urobili maliarske plátno. Ak im vyberiete motívy, ktorým rozumejú, a abstraktné vzory odložíte nabok, máte slušnú šancu, že odolajú potrebe vylepšovať ich. Mráčiky, jabĺčka, sloníky a bodky by to mohli zvládnuť. Tabuľa na čmáranie tiež nie je zlý nápad. Fajn, že v tomto prípade sa popri čierno-bielej kombinácii nezabudlo na pestrosť.

Roztomilé detské kreslenie však pokojne môžete povýšiť na dizajnový prvok. Králi či princezné sa z desiatok papierov môžu preniesť na stenu. Skutočný trón rozžiari každého malého vládcu.

Frčí u vás konkrétna rozprávka? Doprajte ju jej fanúšikom aj v interiéri. Vaša malá Alenka bude určite v ríši divov radšej žiť ako na ňu pozerať v telke. Plastické prvky na stene, napr. tieto pekné drevené šálky, ju budú fascinovať ešte viac. 

V típí z obyčajnej bielej plachty je každý deň dobrodružstvom. Detská fantázia sa už o to postará. Vy oceníte dizajnovú aktuálnosť vzorovaného koberca, malí indiáni zasa to, že svojím takmer zvieracím vzhľadom nenarúša autenticitu loveckého príbytku.

Kombinácia 2D a 3D podoby jedného motívu tiež nie je zlý nápad. Ak pritom použijete kvalitné prírodné materiály hračky môžu byť zdravšie a trvácnejšie.

Variácia na tému Moje prvé auto...

Vitajte u Pepka námorníka...

... a jeho priateľov. Aj jednoduchá detská kompozícia dáva priestor na vznik originálnych kúskov nábytku. Na ružovej stoličke na rybej nôžke (či skôr chvostíku) si predsa hocikde neposedíte. Už len pridať skutočné nafukovacie záchranné koleso. Ale ostré hrany, tie tu ani v žiadnom inom detskom kútiku určite nechýbajú.

Bývanie v romantickom štýle pre princeznú aj jej miniatúrne bábiky...

... a na stene oproti police v tvare vtáčích kŕmidiel. Okrídlených kamarátov si obyvateľka môže vychutnať aj v čase, keď je už v záhrade tma alebo prší. Navyše, čiernobiela grafika v kombinácii s drevom poteší aj oči dospelákov.

Tu je výtvarnícka lahôdka, ktorá v sebe spája naivitu detí a krásu umeleckého spracovania. O pestrosť sa nemusia starať farby, vybaví to rôznorodosť tvarov.

Po namáhavom dni v kreatívne zvládnutej izbe dobre padne sladký spánok v mäkučkej posteli. Obyvateľ tejto má síce na hry ešte pár mesiacov čas a momentálne ho určite nezaujíma jej originalita, no raz ju možno ocení. Zatiaľ sa z nej ako malé deti môžu tešiť rodičia. :)

foto: home-designing.com

Zuzka

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Minimalistický dom, ktorý v prudkom svahu levituje nad krajinou

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 2018/11 v predaji


Vianočná inšpirácia zo Španielska
Predplatné

E-shop

Najnovšie príspevky