Originálna grafika premenila nenápadnú detskú izbu na rozprávkovú krajinu

12.09.2018  |     

Kreslené motívy inšpirované známym ilustrátorom, spestrujúce steny i nábytok, pôsobia detsky a radostne. Jednoduchý nápad premenil neveľkú miestnosť na ostrov fantázie, v ktorej sa jednoduchý nábytok môže meniť podľa toho, ako budú deti rásť.

Rozprávková poézia

Rodina Šimkovcov sa dostala k premene svojho trojizbového bytu prostredníctvom úspešnej televíznej relácie Jak se staví sen. Ten produkuje TV Prima v spolupráci s interiérovými dizajnérmi. Tentoraz sa premeny ujali Martina Pištěláková a Ing. arch. Lukáš Lipert. Mladí manželia potrebovali poradiť s dispozíciou bytu a predovšetkým s návrhom detskej izby. 

„Inšpiráciou nám bol český ‚guru‘ kreslených rozprávok, Josef Lada. Pri vytváraní samotných motívov sme spolupracovali s grafičkou Janou Baladovou,“ vysvetľuje pozadie kresieb Martina. „Chceli sme, aby bol všetok nábytok zapojený do poézie ilustrovanej rozprávky, preto sme rezanú grafiku lepili aj na šatníkové skrine, ktorým sme tak vdýchli náladu rozprávkovej truhlice. Potom už bol len krôčik k tomu, aby ilustrácie preskočili aj na stenu a dotvorili detský svet zvieratiek a vláčikov,“ dodáva Lukáš.

Pokiaľ sa deťom či rodičom pohľad na nálepky zunuje, jednoducho ich z nábytku odstránia. Steny bude síce potrebné po nálepkách premaľovať, avšak nebude to nič náročné. Nový nábytok bol na mieru spracovaný tak, aby bol v malej izbe optimálne využitý každý priestor. V interiéri bez polepov dominuje biela farba, ktorá bude v kombinácii s dubovou podlahou pôsobiť vždy nadčasovo.

 

„Na túto premenu som sa tešila, pretože navrhovať detskú izbu je vždy tak trochu dobrodružstvo.“

Martina, dizajnérka

 

TEXT: Katarína Paukeje 
FOTO: ARCHIV FTV PRIMA
ZDROJ: časopis Môj dom 8/2018

Tagy:
detské izby zariaďovanie detskej izby panelákové izby

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky