Strom s hojdačkou uprostred detskej izby? Prečo nie!

14.09.2018  |     

Strom v detskej izbe? Prečo nie? Prírodné motívy sú nadčasové a určite jej malých obyvateľov neomrzia tak skoro, ako modré autíčka či ružové princezné. Okrem toho nezabúdajte, že detský vkus treba formovať už odmalička.

Nábytkové schody sú využité ako úložné priestory, kam sa dajú rýchlo schovať všetky obľúbené hračky či textílie na spanie.

​​

 

Rady architekta pri zariaďovaní detskej izby 

Svetlo, teplo, kreativita. Ak bude izba spĺňať tieto tri aspekty, deti sa v nej budú určite cítiť dobre. Nepodceňujte teda prísun denného svetla, ktoré má obrovský vplyv na našu aj ich psychickú pohodu. Na podlahu je ideálne položiť mäkký koberec.

Ak nie celoplošne, aspoň v zóne určenej na hranie. Keď budú mať od podlahy pekne teplučko a mäkko, nebude sa im chcieť tak skoro vstávať od hry, ako keby sedeli na chladnom a tvrdom lamináte. Dôležitá je i farebnosť, ktorá má opäť výrazný vplyv na to, ako sa v izbe bude dieťa cítiť. Opatrne narábajte s výraznými farbami na veľkých plochách.

Určite nič nepokazíte neutrálnymi odtieňmi a vyhrať sa potom môžete s farebnými doplnkami v podobe textílií, ktoré môžete časom obmieňať oveľa jednoduchšie ako premaľovávať celú stenu. Nuž a bez čoho by sa rozhodne žiadna detská izba nemala obísť, je možnosť kreatívneho hrania. Vytvorte v nej zónu na šantenie, lozenie, schovávanie.

Miesto, kde si môžu vytvoriť bunker či zahrať sa na obchod. Zaveste im do nej hojdačku či laná, na zem hoďte vaky či skladacie matrace. Všetko, čo deťom do izby vložíte, má totiž vplyv na to, ako sa budú hrať, premýšľať a tvoriť. Pri kúpe nábytku a matracov sa zaujímajte o to, z čoho sú vyrobené a či majú ekologické certifikáty. 

Autori

RULES Architekti

www.rules.sk

detská izba

rozloha 24 m2

lokalita Bratislava

Pripravila: Katarína Barošová
Foto: Peter Čintalan
Zdroj: časopis Môj dom 8/2018

Tagy:
detské izby zariaďovanie detskej izby poschodové postele panelákové izby

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 2/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky