Hliníkové okná a dvere AVG
Zdroj: AVG group

Hliníkové okná a dvere AVG

07. 10. 2022 Zdieľať

Plánujete stavať alebo renovovať? Slovenská spoločnosť AVG group, a.s. vám ponúka kvalitné hliníkové okná a dvere z trvácnych a odolných materiálov, ktoré vám budú mnoho rokov spríjemňovať vaše bývanie.

Keďže rozsah hliníkových profilov od AVG je veľmi široký umožňuje svojim zákazníkom výrobu rozmanitých typov hliníkových okien a  dverí a je možné splniť akékoľvek požiadavky na bezpečnosť a izolačné vlastnosti okien a dverí. V ponuke nájdete aj rôzne typy pre otváranie hliníkových okien ako sú otváravé, sklopné, otváravo-sklopné, otočné v horizontálnej alebo vertikálnej osi a taktiež je možné vyrobiť rôzne posuvné systémy. Hliníkové okná AVG môžu byť s rôznymi sklami ako je izolačné dvojsklo, izolačné trojsklo alebo izolačné štvorsklo. Pre sklenené výplne používame rozličné typy skiel podľa účelu budovy a to emailované sklá (bezpečnostné tvrdené sklá), ktoré môžu byť  taktiež v rôznych farebných odtieňoch, sklá s odlišným solárnym faktorom, sklá môžu mať aj rôzne zvukovo – izolačné vlastnosti podľa požiadavky zákazníka.

AVG logo

Zdroj: AVG group

Výhodou hliníkových okien a dverí AVG sú špičkové tesniace a izolačné vlastnosti, vysoká pevnosť rámov vďaka čomu je možné vyrobiť veľké presklené plochy. Hliníkové okná a hliníkové dvere AVG sa dajú vyrobiť v rôznych farebných prevedeniach aj v obľúbenom drevenom dekore. Montáž hliníkových okien a dverí AVG musí zodpovedať montážnym postupom, ktorý je dôležitý pri montovaní a manipulácii s veľkými a ťažkými sklenenými plochami toto vám zabezpečí náš profesionálny tím pracovníkov.

Hliníkové okná a dvere AVG na rodinnom dome

Zdroj: AVG group

A aká je starostlivosť o hliníkové okná a dvere AVG?

Je dôležité udržiavať rámy okien a dverí v čistote bez prachu a mastnoty. Na bežné čistenie rámov používame saponáty určené na umývanie okien a mäkké handričky  alebo hubky. Nikdy nepoužívame drsné hubky, pretože by mohli narušiť povrch hliníkových profilov. Taktiež  kladieme dôraz na dôkladné čistenie odvodňovacích drážok, medzi oknom a rámom, aby sa mohla správne odvádzať  kondenzovaná voda, nečistoty môžeme vysať vysávačom a drážky utrieť handričkou.

Ďalším dôležitým faktorom je tesnenie okien, ktoré je potrebné raz za rok umyť saponátom a natrieť olejom zo silikónu, ktorý predlžuje životnosť tesnenia. Ak je tesnenie poškodené je potrebná jeho výmena, ktorú vám zabezpečí naša spoločnosť. Osobitnú pozornosť treba venovať pohyblivým kovaniam na oknách a dverách, ktoré môžeme premazať bielou technickou vazelínou. Faktom je, že kvalitné hliníkové okná a dvere zvyšujú hodnotu vašej nehnuteľnosti aj vzhľadom k tomu, že životnosť hliníkových okien je veľmi vysoká takmer 100 rokov a taktiež vám ušetria tepelné prestupy, ktoré ovplyvňujú náklady na energie.

Hliníkové okná a dvere AVG ako súčasť modernej budovy

Zdroj: AVG group

Spoločnosť AVG GROUP ponúka svojim zákazníkom fasádne systémy,  moderné multifunkčné  oceľové haly a taktiež montované budovy s rôznym využitím. Oceľové konštrukcie, oceľové haly, montované haly AVG a moderné fasádne systémy (hliníkové okná, hliníkové dvere, protipožiarne okná a dvere, presklené fasády, prevetrávané fasády, hliníkové slnolamy, dizajnové profily) sa vyrábajú v certifikovanom závode AVG, záručný a pozáručný servis.

AVG logo okná, dvere a fasády

Zdroj: AVG group

Zdroj: PR článok AVG group, a.s.

Kategória: Dvere, brány Okná
Tagy: hliníkové dvere hliníkové okná renovácia tepelno-izolačné sklo
Zdieľať článok