Poradňa: Skryté zárubne dverí. Kam patria?
Zdroj: MASONITE

Poradňa: Skryté zárubne dverí. Kam patria?

25. 05. 2021 Zdieľať

Skryté zárubne dverí, teda takmer „neviditeľné“, si pri navrhovaní minimalistických interiérov obľúbilo mnoho architektov a dizajnérov. Na otázky Poradne pre dvere odpovedal Ing. David Krubner, marketingový a obchodný riaditeľ najväčšieho českého výrobcu dverí, spoločnosti MASONITE CZ spol. s r. o.

Prečo sa stali skryté zárubne trendom v interiéroch a kam všade sa hodia?

Súčasná architektúra sa výrazne orientuje na jednoduché a čisté línie a tomuto smeru zodpovedajú aj dvere so skrytými zárubňami. Priechod dverí nie je ohraničený zárubňou, ale iba nepatrnou štrbinou. Omietka siaha až tesne k dverám, takže dvere so stenou vytvárajú jednotnú líniu. V konštrukcii zárubne sú ukryté aj pánty. Osadené sú bezfalcovými alebo reverznými dverami.

Dverre so skytými zárubňami

Omietka pri tomto type zárubní siaha až k hrane dverného krídla (na obr. reverzné vyhotovenie dverí). Zdroj: MASONITE

Skryté zárubne dverí

Dvere Masonite so skrytými zárubňami v drevodekore buk prírodný. Zdroj: MASONITE

Aké druhy dverí môžu mať skryté zárubne?

Skryté zárubne môžu byť použité pri ľavostrannom aj pravostrannom bezfalcovom dvernom krídle. Ich výhodou je, že sa v nich dvere môžu otvárať smerom von aj dovnútra (tzv. reverzné dvere). Uplatnenie nájdu aj pri atypických rozmerových riešeniach, napr. v podkrovnom byte, pri zošikmených plochách atď.

Aké sú odporúčania na montáž?

Montáž má svoje stavebné požiadavky, na ktoré je potrebné myslieť ešte pred objednávkou dverí. Keďže štrbina medzi dverami a stenou odhalí nepresnosti a nedokonalosti, odporúčame prenechať montáž odborne vyškoleným firmám. Kľúčovým prvkom je opakovaná kontrola rovinnosti pri rôznych montážnych krokoch.

Podrobnejšie informácie nájdete vo videonávode:

Zostavenie vlastných dvier v on-line konfigurátore alebo s technikmi v 6 vzorkových predajniach na Slovensku a v 21 v ČR.

Viac na www.masonite.cz

Zdroj: PR článok Masonite CZ, spol. s r.o.

Kategória: Dvere, brány
Tagy: bezfalcové dvere dvere interiérové dvere interiérové trendy
Zdieľať článok