Zdroj: MASONITE

Kontrasty bielych dverí s čiernou

10. 06. 2021 Zdieľať

Biele dvere si stále držia prím pri zariaďovaní interiérov. Biela farba dverí patrí medzi najžiadanejšie nielen v novostavbách, ale aj pri rekonštrukciách. Jednoduchá kombinovateľnosť s ostatnými farbami, s dekormi dreva, so štýlom nábytku, splynutie s bielou stenou alebo, naopak, zvýraznenie dverí ako architektonického prvku posúva bielu farbu do popredia.

Podľa vzorkovnice farieb RAL si záujemca u niektorých výrobcov dverí môže vybrať teplý alebo studený odtieň bielej. Podklad, na ktorý sa farba nanáša, musí byť aspoň 2-krát kvalitne vybrúsený, aby bola finálna vrstva laku hladká. Miera lesku určuje, aká náročná bude údržba a stopy po používaní. Dobrou voľbou je kvalitný polomatný lak.

Dvere s úzkym zasklením s čiernym rámčekom

Biele dvere Clara Masonite Vertika s úzkym zasklením s čiernym rámčekom a vodorovným profilovaním. Zdroj: MASONITE

Novým trendom je využitie kontrastu bielej a čiernej. Pri dverách Clara českého výrobcu Masonite možno kombinovať čierne doplnky, posuvné lišty, rámčeky a kovanie s bielymi dverami. Dvere Clara sú 3-krát brúsené, s 3 vrstvami bieleho laku a sú finálne vytvrdené UV svetlom. Lakovaný povrch je teda veľmi hladký a so zvýšenou odolnosťou. Čierne, biele aj hliníkové zasklievacie rámčeky sa vlepujú bez použitia klinčekov, nič teda neruší krásu laku. Plášť dverí môže byť aj profilovaný s nalisovanými tenkými líniami rôznych tvarov.

Zasklenie s hliníkovým rámčekom bez profilovania

Zasklenie s hliníkovým rámčekom bez profilovania (dvere Clara Alu Vertika). Zdroj: MASONITE

Zostaviť si vlastnú originálnu súpravu dvier možno v on-line konfigurátore alebo v 7 vzorkových predajniach na Slovensku a v 21 v ČR.

Viac na www.masonite.cz 

Zdroj: PR článok Masonite CZ, spol. s r.o.

Kategória: Dvere, brány
Tagy: biela čierna interiérové dvere interiérové trendy zariaďovanie interiéru
Zdieľať článok