Zdroj: Bosch

Bosch predstavuje tepelné čerpadlo Compress 7000i AW

19. 10. 2020 Zdieľať

Tepelné čerpadlo vzduch-voda Compress 7000i AW je založené na revolučnej technickej koncepcii, ktorá ponúka dve základné funkcie: poskytuje nielen príjemné teplo, ale v horúcich letných dňoch môže váš domov jednoducho chladiť. A navyše ekologicky - využitím energie získanej z okolitého vzduchu.

Tepelné čerpadlá vzduch-voda využívajú vonkajší vzduch na získanie tepelnej energie pre vykurovanie a prípravu teplej vody vďaka slnku, ktoré vyhrieva našu atmosféru a vonkajšiu vrstvu zemskej kôry. Vďaka tomu je vo vzduchu vždy dosť tepelnej energie, a to dokonca aj v studených zimných dňoch alebo v noci. Tepelné čerpadlo funguje na opačnom princípe ako chladnička. Odoberá teplo z okolia a dodáva ho do systému v podobe vykurovacej a teplej vody. Takto získaná energia celkom postačuje pre zaistenie tepelného komfortu pre váš rodinný dom.

Využitím bezplatného zdroja energie, ktorý je neobmedzene k dispozícii, šetríte nielen klímu a životné prostredie, ale výrazne znižujete vaše náklady na vykurovanie a prípravu teplej vody. Všetko, čo potrebujete pre prevádzku, je elektrický prúd ako pomocnú energiu.

Compress 7000i AW s vnútornou jednotkou v stacionárnom vyhotovení so zabudovaným zásobníkom.

Compress 7000i AW s vnútornou jednotkou v stacionárnom vyhotovení so zabudovaným zásobníkom. Zdroj: Bosch

Jednoducho potichu

Nové tepelné čerpadlo vzduch-voda Compress 7000i AW od firmy Bosch je v prevádzke obzvlášť tiché. Telo vonkajšej jednotky je vyrobené z ľahkého materiálu EPP (expandovaný polypropylén) s vynikajúcimi tepelnými, akustickými a izolačnými vlastnosťami. Vďaka aktívnemu vychyľovaniu zvuku nového integrovaného rozptyľovača/difúzora zvuku a zvukovo optimalizovaného chladiaceho okruhu sa radí medzi jedno z najtichších zariadení na trhu. Zo vzdialenosti 1 metra dosahuje vonkajšia jednotka hladinu akustického tlaku 40 dB (A). Táto hodnota zodpovedá približne úrovni hluku vašej chladničky. Tepelné čerpadlo tak spĺňa zákonné požiadavky na ochranu pred hlukom a je možné ho umiestniť aj v husto zastavaných oblastiach.

Compress 7000i AW s vnútornou jednotkou v stacionárnom vyhotovení so zabudovaným zásobníkom.

Compress 7000i AW s vnútornou jednotkou v stacionárnom vyhotovení so zabudovaným zásobníkom. Zdroj: Bosch

Jednoducho efektívne a úsporne

Tepelné čerpadlo Compress 7000i AW je dostupné v dvoch vysoko účinných výkonových variantoch, 9 a 17 kW, s možnosťou voľby vnútornej jednotky v závesnom alebo stacionárnom prevedení s integrovaným zásobníkom teplej vody s objemom 190 l. Je vhodné rovnako do novostavieb, ako aj pre rekonštrukcie budov s výhrevnou plochou až 300 m2. Vďaka využitiu obnoviteľných zdrojov energie a modernej invertorovej technológie (s COP až 4,9 pri A7 / W 35) pracuje tepelné čerpadlo mimoriadne efektívne a značne znižuje prevádzkové náklady na vykurovanie a prípravu teplej vody. V závislosti od variantu vyhotovenia dosahuje Compress 7000i AW triedu energetickej účinnosti A ++.

Compress 7000i AW s vnútornou jednotkou v stacionárnom vyhotovení so zabudovaným zásobníkom.

Compress 7000i AW s vnútornou jednotkou v stacionárnom vyhotovení so zabudovaným zásobníkom. Zdroj: Bosch

Vnútorné jednotky tepelného čerpadla Compress 7000i AW sú jedinenčné taktiež svojim dizajnom. Predný sklenený kryt reprezentuje nový elegantný vzhľad vykurovacích zariadení značky Bosch. Kompaktné rozmery vnútornej jednotky v závesnom (VxŠxH 700x485x386mm) alebo stacionárnom vyhotovení s integrovaným 190 l zásobníkom teplej vody (VxŠxH 1800x600x650mm) ušetria miesto potrebné na ich inštaláciu, a vďaka integrovanému IP-modulu možno tepelné čerpadlo riadiť na diaľku pomocou smartfónu, či tabletu. Hermeticky uzavretý okruh chladiva z výroby uľahčí jeho inštaláciu.

Ak sa rozhodnete integrovať do svojej domácej siete aj ďalšie obnoviteľné zdroje energie, napr. fotovoltaické panely, zvýšite nielen vašu energetickú nezávislosť a náklady na dodávku elektrickej energie, ale prispejete aj k ochrane životného prostredia.

Robert Bosch, spol. s r.o.
Divízia Termotechnika – Junkers Bosch

www.bosch-termotechnika.sk

ZDROJ PR článok

Kategória: Energia
Tagy: tepelné čerpadlá
Zdieľať článok