Zdroj: CS-MTRADE Slovensko

Tepelné čerpadlo, ktoré dokáže aj chladiť

24. 05. 2022 Zdieľať

Niektoré typy tepelných čerpadiel vzduch-voda dokážu popri vykurovaní aj chladiť. Príkladom je vonkajšia jednotka MITSUBISHI PUHZ-SW v kombinácii hydromodulom ERSC-VM2D. Systém je ideálny pre nízkoenergetické a pasívne rodinné domy, kde ponúka elektricky úspornú prevádzku.

Efektívnejšiu prevádzku vonkajšej jednotky zabezpečujú nové typy kompresorov Hermetic twin rotary a Hermetic scroll od Mitsubishi Electric a optimalizácia výparníkov. S použitím špeciálneho zásobníka chladiva, ktorý je určený k podchladeniu chladiva a dvoch individuálne elektronicky riadených expanzných ventilov tak jednotky pracujú vždy za optimálnych podmienok.

Tepelné čerpadlo

Zdroj: CS-MTRADE Slovensko

Najnovšia generácia vnútorného hydromodulu od značky Mitsubishi Electric s označením D priniesla tiež viaceré vylepšenia, ako napríklad pokročilá regulácia systému, ktorá optimalizuje spotrebu a energetickú efektivitu.

Tepelné čerpadlo

Zdroj: CS-MTRADE Slovensko

Ultrazvukový prietokomer dokáže merať energiu vyrobenú do vykurovacieho systému a pripojením výstupu z elektromeru je tak možné získať presnú spotrebu elektrickej energie, ale aj spotrebu energie na vykurovanie, ohrev vody, či chladenie. Samozrejmosťou je možnosť pripojenia cez Wi-Fi.

Zdroj: www.vykuruj.sk

Kategória: Energia
Tagy: nízkoenergetické bývanie ochladzovače vzduchu regulácia vykurovania tepelné čerpadlá vykurovacie systémy
Zdieľať článok