Zdroj: Vaillant

Dokonalé teplo v interiéri vďaka energii zo vzduchu

14. 03. 2022 Zdieľať

Zatiaľ čo zastaralé vykurovacie systémy nadmerne zaťažujú životné prostredie, nové vysokoúčinné technológie významne prispievajú k ochrane klímy.

Trvalo udržateľným riešením pre novostavby v energetickej triede A0
i staršie domy sú tepelné čerpadlá značky Vaillant. Dokážu zabezpečiť nielen pohodlné vykurovanie, ale aj dostatok teplej vody a chladenie. Významne prispievajú k zníženiu emisií a zároveň šetria náklady na vykurovanie. Bezplatne využívajú až 75 % energie – priamo zo vzduchu, vody alebo zeme.

Interiérová jednotka uniTOWER

Interiérová jednotka uniTOWER. Zdroj: Vaillant

S ekologickým chladivom

Pre novostavby v energetickej triede A0 (ale aj pre staršie domy) je
vhodné monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM plus typu vzduch/voda (3-12 kW, A+++). V domácnosti sa postará o vykurovanie, chladenie i prípravu teplej vody. Toto zariadenie je naplnené prírodným ekologickým chladivom R290 pre zníženie uhlíkovej stopy. To mu umožňuje podať nadpriemerný výkon a zároveň byť extrémne ohľaduplným k životnému prostrediu. Systém sa dá nainštalovať už za jediný deň, bez významných stavebných úprav. Pozostáva z tepelného čerpadla umiestneného
v exteriéri a interiérovej jednotky uniTOWER plus (so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody).

Monoblokové tepelné čerpadlo

Monoblokové tepelné čerpadlo. Zdroj: Vaillant

Ovládanie cez smartfón

Postará sa o príjemnú teplotu v interiéroch počas chladných mesiacov, ochladenie v lete aj teplú vodu po celý rok. K tomu nižšie účty za
energiu a o tretinu menej emisií. Tieto výhody prináša tepelné čerpadlo aroTHERM split vzduch/voda (3-12 kW, A++/A+++) s technológiou oddeleného chladivového okruhu. Systém sa skladá zo splitového tepelného čerpadla a praktickej interiérovej jednotky uniTOWER, ktorej súčasťou je 185 l zásobník teplej vody.

Splitové tepelné čerpadlo

Splitové tepelné čerpadlo. Zdroj: Vaillant

Obidva typy tepelných čerpadiel sa spolu so systémovým regulátorom sensoCOMFORT a internetovým modulom dajú ovládať aj na diaľku cez aplikáciu v smartfóne či tablete. Dokážu spolupracovať s ďalšími produktami značky Vaillant (napríklad solárnym systémom na ohrev vody, riadeným vetraním s rekuperáciou i fotovoltikou). Zároveň patria k najtichším tepelným čerpadlám typu vzduch/voda na trhu.

Viac na www.vaillant.sk

Zdroj: PR článok Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: Inteligentné technológie tepelné čerpadlá teplá voda vykurovacie systémy vykurovanie
Zdieľať článok