Nové trendy: Produkty zelenej energie pre domácnosti

Nové trendy: Produkty zelenej energie pre domácnosti

20. 02. 2017
Zdieľať

Vstúpiť do sveta zelených energií je už pre domácnosti oveľa ľahšie. Najnovšie technológie na vykurovanie a prípravu teplej vody vedia veľmi efektívne využiť bezplatnú energiu z okolitého vzduchu, zeme či vody.

Životné prostredie môže poskytnúť až 75 % potrebnej energie zadarmo. A to na vykurovanie, prípravu teplej vody aj chladenie. Aj takéto novinky zo sveta zelených technológií predstavila značka Vaillant začiatkom februára 2017 na veľtrhu Aquatherm v Nitre. Návštevníkov a porotu zaujali hlavne tepelné čerpadlá.


Zlatá medaila pre tepelné čerpadlo Green iQ značky Vaillant.

Zlatá medaila pre tepelné čerpadlo Green iQ značky Vaillant.
Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Zlatá medaila pre tepelné čerpadlo

Zlatú medailu na veľtrhu Aquatherm Nitra 2017 získalo tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda. Ide o univerzálne a inteligentné zariadenie s označením Green iQ. Ocenenie získalo za vysokú účinnosť a použitie recyklovateľných materiálov. Dosahuje výstupnú teplotu až 65 °C a má nízke prevádzkové náklady. Spoľahlivo pracuje až do teploty vzduchu – 22 °C, v letných mesiacoch sa môže využiť na aktívne chladenie. Výhodou je, že domácnosti sa pri tepelnom čerpadle flexoCOMPACT exclusive môžu flexibilne rozhodnúť. Dokáže totiž využívať každý z prírodných zdrojov tepla: zem, vodu alebo vzduch. Závisí len od nich, k akému zdroju energie sa priklonia. Tepelné čerpadlo má integrovaný 185 l zásobník teplej vody a je vhodné pre novostavby i modernizácie, pre rodinné aj menšie bytové domy. Disponuje vysokou energetickou účinnosťou A++ a má novovyvinutý vysokoúčinný chladivový okruh, ktorým dosahuje vyššie COP. Možno ho pohodlne ovládať na diaľku so smartfónom alebo tabletom prostredníctvom aplikácie multiMATIC. Je vyrábané v Nemecku a jeho srdcom je kvalitný scroll kompresor s 10-ročnou zárukou.


Ocenené tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive.

Ocenené tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive.
Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Ekologické a mimoriadne tiché

Ocenené tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda predstavuje pre domácnosti veľmi praktické riešenie. Umožňuje dosiahnuť najvyšší komfort na minimálnom priestore. Zavážia nielen jeho kompaktné rozmery, ale aj rýchla inštalácia a najnižšia hlučnosť spomedzi tepelných čerpadiel dostupných na trhu. Jeho mimoriadne tichá, zvukovo optimalizová vonkajšia jednotka s názvom aroCOLLECT býva nainštalovaná vonku na pozemku. Pracuje potichu vďaka plne modulovanému ventilátoru, ktorý bol vyvinutý s ohľadom na normy pre detské ihriská. Vďaka dôkladnému tlmeniu vibrácií a efektívnej zvukovej izolácii je hlučnosť vonkajšej jednotky iba 42 dB.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste


Praktická kombinácia tepelného čerpadla aroTHERM a modulu uniTOWER.

Praktická kombinácia tepelného čerpadla aroTHERM a modulu uniTOWER.
Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Ďalšie zelené novinky

Na veľtrhu Aquatherm predstavila značka Vaillant aj ďalšie produkty zelenej energie: Zmaximalizuje úspory a zaberie minimum miesta – taká je kombinácia tepelného čerpadla aroTHERM vzduch/voda a hydraulického modulu uniTOWER. Ten vo vnútri ukrýva všetky komponenty, ktoré boli bežne umiestnené v technickej miestnosti. Výsledkom je jednoduché, bezstarostné vykurovanie, chladenie aj príprava teplej vody – na minimálnom priestore. Na veľtrhu Aquatherm ukázala značka Vaillant aj beztlakovú solárnu zostavu auroSTEP plus. Patrí medzi najmodernejšie a najobľúbenejšie solárne systémy na trhu. Ušetrí energiu aj miesto, je určená na prípravu teplej vody do rodinných domov a energeticky pasívnych domov. Medzi malé, priestorovo úsporné riešenia patrí aj novinka recoVAIR VAR 60. Predstavuje profesionálne decentralizované riešenie vetrania a rekuperácie tepla najmä pri rekonštrukciách rodinných alebo bytových domov. Viac sa dozviete na: www.vaillant.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Kategória: Energia
Zdieľať článok

Diskusia