Pecové vložky ROMOTOP Dynamic 3G pre dlhodobú akumulačnú prevádzku

04. 11. 2020 Zdieľať

Ekonomická náročnosť prevádzky a ekológia spaľovania paliva patria dnes nesporne k tým najdôležitejším aspektom, podľa ktorých posudzujeme všetky zariadenia určené na vykurovanie našich obydlí.

Ak je zámerom majiteľa individuálna stavba krbu a kachľovej pece, ktoré majú navyše slúžiť ako hlavný zdroj tepla, je potrebné vybrať kvalitné kúrenisko, vyvinuté priamo na takúto prevádzku. A práve toto spĺňajú nové vložky do kachľových pecí značky ROMOTOP s názvom DYNAMIC 3G. Na prvý pohľad sa nelíšia od klasických krbových vložiek, dokážu však omnoho viac. Sú vyrobené z masívnych a veľmi odolných materiálov so zvýšenou pevnosťou a z hrubostenných šamotových dosiek v kúrenisku. Vďaka tzv. bezroštovému spaľovanie spaliny v týchto pecových vložkách dosahujú vyššie teploty, preto ešte pred vstupom do komína prechádzajú akumulačným systémom, kde odovzdajú veľkú časť tepelnej energie. Týmto spôsobom sa tepelný výkon rozloží v čase a teplo sa do miestnosti uvoľňuje postupne aj niekoľko hodín po vyhasnutí plameňa. Taký systém je veľmi vhodný aj do moderných dobre izolovaných domov, v ktorých nedochádza k nepríjemnému prekurovaniu interiéru. Jedná sa o skutočne výkonné kúrenisko skonštruované predovšetkým na bezproblémové zvládnutie záťaže každodenným vykurovaním.

Krbové vložky

Zdroj: Romotop

Všetky typy pecových vložiek DYNAMIC 3G vybavené centrálnym prívodom vzduchu CPV, ktorý privádza vzduch do spaľovacej komory z exteriéru, a tým nedochádza k jeho spotrebe v pobytovej miestnosti. Regulácia horenia je veľmi jednoduchá a intuitívna vďaka jednému ovládaciemu prvku, no možno ju aj automatizovať, pretože vložky do kachľových pecí sú na využitie automatickej regulácie horenia pripravené. Ovládacie prvky sú vyrobené z leštenej alebo lakovanej nehrdzavejúcej ocele.

krbové vložky

Zdroj: Romotop

Dôležitou súčasťou vložiek do kachľových pecí sú dvere. V rovnom, tak aj v rohovom variante je osadené dvoj-sklo na optimálny prechod tepelnej energie. Keď situácia vyžaduje otvárať dvierka pecové vložky na opačnú stranu, je možné ho jednoducho zmeniť. V prípade potreby čistenie vnútorného priestoru medzi sklami, je u rohového variantu veľmi jednoduché vonkajšie sklá elegantne otvoriť. Tento systém má firma Romotop patentovo chránený.

krbové vložky

Zdroj: Romotop

Všetky vložky do kachľových pecí DYNAMIC 3G sú v základnom vyhotovení bez hrdla na odvod spalín, ktoré sa zvolí až podľa potrieb systému plánovaného pre konkrétnu realizáciu krbu alebo kachľovej pece. Na výber je liatinová otáčacia kupola, napojenie cez teplovzdušný výmenník alebo klasická liatinová príruba.

Krbové vložky

Zdroj: Romotop

Funkčný a čistý dizajn podčiarkuje celkový dojem z pecových vložiek zo série DYNAMIC 3G. Špeciálna kovová potlač dvierok navyše nechá skutočne vyniknúť plamene ohňa vnútri kúreniska.

Viac o výrobkoch značky ROMOTOP nájdete na www.romotop.sk

Zdroj: PR ROMOTOP spol. s r. o.

Kategória: Energia
Tagy: krbové vložky pecové vložky vložky
Zdieľať článok