Na čo by sme mali myslieť pri výbere krbových kachlí?
Zdroj: ROMOTOP

Na čo by sme mali myslieť pri výbere krbových kachlí?

26. 11. 2021 Zdieľať

Dôležitým aspektom pri výbere krbových kachlí je ich účel z hľadiska frekvencie používania. Ide o to, či si chceme kúriť len občas pre zlepšenie pohody a pôžitku z príjemného tepla, alebo ich chceme využívať takmer každý deň.

Od toho sa potom odvíja stanovený výkon vykurovacieho telesa, jeho proporcií a umiestnenie v interiéri. V prípade individuálnej stavby krbu alebo krbových kachlí je ešte potrebné zohľadniť ďalšie stavebné a technické parametre. Potom prichádza na rad výber vhodného dizajnu, ako aj materiálového a farebného vyhotovenia. Nesmiete pritom zabudnúť na celkovú hmotnosť krbových kachlí, pokiaľ sú umiestnené napríklad na poschodí, kde sa posudzuje zaťaženie na štvorcový meter podlahy.

Nepodceňujte ani výber realizátora – remeselníka, ktorý by mal byť zaškolený v rámci dodávaných produktov, mať dostatok skúseností a dobré referencie. Zázemie, servis a kvalitné služby zákazníkom poskytované výrobcom krbových kachlí alebo krbových vložiek sú pri výbere značky na trhu rovnako dôležité.

Česká spoločnosť Romotop, výrobca krbových vložiek a kachlí – disponuje sieťou autorizovaných predajcov zaisťujúcich servisné služby a dodávky náhradných dielov po celej Slovenskej republike.

Viac na www.romotop.sk.

Zdroj: Romotop

Kategória: Energia
Tagy: akumulačné vykurovacie telesá kachle kozubová vložka kozubové kachle vykurovanie
Zdieľať článok