Zdroj: ROMOTOP spol. s r. o.

Výkon aj akumulácie v jednom sete

30. 09. 2021 Zdieľať

Krbové vložky Romotop DYNAMIC 3G sú špeciálne vyvinuté pre každodenne dlhodobú prevádzku. Spojením s akumulačným modulárnym systémom AMS do jedného setu získavame vykurovacie teleso, ktoré dáva zmysel.

Krbové vložky DYNAMIC 3G sa na prvý pohľad nelíšia od klasických krbových vložiek, pritom však dokážu omnoho viac. Je pri nich kladený dôraz na robustnú konštrukciu. Sú vyrobené z masívnej a odolnej jemnozrnnej ocele so zvýšenou pevnosťou. V spaľovacej komore sú vďaka špeciálne navrhnutej konštrukcii a využitiu fyzikálnych zákonov horenia dreva dosahované vysoké teploty. Centrálny prívod vzduchu z exteriéru (pre proces spaľovania) je samozrejmosťou. Správny základ efektívneho využitia tepelnej  energie je tak pripravený.

Krbová vložka

Zdroj: ROMOTOP spol. s r. o.

Teraz prichádza na rad akumulačný modulárny systém AMS, ktorý sa napojí ku krbovej vložke. Ide o špeciálne moduly (takzvané tvarovky) s mimoriadnou akumulačnou schopnosťou a rýchlym vedením tepla. Rýchlo absorbuje tepelnú energiu zo spalín prechádzajúcich vnútorným priestorom tvaroviek. Už počas horenia a niekoľko hodín po jeho ukončení postupne predávajú akumulovanú energiu do svojho okolia a nahrievajú tak plášť krbu alebo individuálne stavaných kachlí. Ide o veľmi jednoduchý, ale zároveň veľmi efektívny spôsob využitia tepla, ktoré by ináč z väčšej časti uniklo komínom bez ďalšieho využitia. Interiér je vykurovaný príjemným dlhotrvajúcim sálavým teplom.

Systém Romotop DYNAMIC 3G + akumulácia AMS je ideálnou voľbou pre nízkoenergetické domy, kde nedochádza k prehrievaniu interiéru. Svoje využitie nájdu ale v akomkoľvek type obydlia, stačí len správne dimenzovať a prispôsobiť konkrétnym požiadavkám zákazníka.

Viac na www.romotop.sk

Zdroj: Romotop

Kategória: Energia
Tagy: akumulačné systémy akumulačné vykurovacie telesá kozubová vložka moderné bývanie nízkoenergetický dom vykurovanie
Zdieľať článok