Podlahové zásuvky, o ktorých neviete, alebo ako sa zbaviť zbytočných káblov

17. 06. 2014 Zdieľať

Že nemáte kam zapojiť notebook na stole uprostred miestnosti alebo pri odpočinku na terase? Televíziu máte v jedinom možnom rohu vedľa zásuvky a k záhradnému grilu naťahujete predlžovaciu šnúru oknom? Nemusíte! Problém hravo riešia podlahové zásuvky.

Životný priestor elektroniky a domácich spotrebičov býva dosť obmedzený. Ak nechcete naťahovať predlžovaciu šnúru cez polovicu miestnosti, musíte ju umiestniť niekam do okolia zásuvky. Aj tak sa niekedy nevzhľadným zhlukom káblov nevyhnete. Podlahové zásuvky ale dokážu nenápadne priviesť elektrinu presne tam, kde je potrebná. Napríklad doprostred izby alebo na záhradu.

Dizajnové podlahové zásuvky, ktoré ponúka spoločnosť Stakohome Network, s. r. o., sú vhodné ako do bytov a rodinných domov, tak do zaujímavých a luxusných objektov aj komerčných priestorov. Pri niektorých typoch je základom podlahová krabica z pevnej hliníkovej zliatiny, omnoho odolnejšia než bežne používaný plast a nie je teda problém ani pri inštalácii v blízkosti podlahového kúrenia. Dovnútra pevnej schránky je možné umiestniť potrebný počet elektrických zásuviek alebo, na prianie zákazníka, napr. aj káble k výpočtovej či audio-/videotechnike. Krabica sa následne schová do pripraveného otvoru v podlahe napríklad do maltového lôžka. Na jej vršok dosadá pevné veko, ktoré je možné zamaskovať podlahovou krytinou. Zavrieť zásuvky v podlahe je možné pri niektorých typoch aj v prípade, že sú v nich zapojené štandardné zástrčky rovného či zahnutého tvaru. Káble potom jednoducho prestupujú pripravenými otvormi vo veku a schované zásuvky nekazia estetický dojem. 


Podlahová elektrická zásuvka, ktorá sa „stratí“ v každom interiéri.

Podlahová elektrická zásuvka, ktorá sa „stratí“ v každom interiéri.
Stakohome Network, s. r. o.

Podlahové zásuvky v dome či byte

V interiéri sa podlahové zásuvky používajú hlavne ako náhrada za nevzhľadné predlžovacie káble. Privádzajú elektrinu presne tam, kde je potrebná, napríklad doprostred miestnosti pod stôl alebo napr. k voľne stojacim reproduktorom či svetelnej lampe. Podlahová zásuvka interiér v žiadnom prípade nehyzdí. Jej veko je možné zvrchu prekryť krytinou podľa potreby a tak splynie ako s vašou drevenou podlahou, tak napríklad s dlažbou, linoleom alebo kobercom. Neviditeľná elektrická podlahová krabica v sebe naopak ukryje nevzhľadné elektrické zásuvky aj zástrčky. V niektorých prípadoch môžu byť zásuvky dokonca inštalované priamo na výklopnom veku a aj pri používaní sa veko jednoducho zaklopí a splynie s podlahou.


Vďaka prekrytiu veka potrebnou krytinou sa stane podlahová zásuvka v interiéri takmer neviditeľná

Vďaka prekrytiu veka potrebnou krytinou sa stane podlahová zásuvka v interiéri takmer neviditeľná.
Stakohome Network, s. r. o.


Vďaka prekrytiu veka potrebnou krytinou sa stane podlahová zásuvka v interiéri takmer neviditeľná

Vnútorné vybavenie podlahovej krabice je závislé od požiadaviek každého zákazníka. Popri elektrických zásuvkách je možné do krabice priviesť aj audio/video alebo PC/dátovú kabeláž, HDMI, USB atď. Vďaka tomu je možné umiestniť doprostred miestnosti napr. televíziu bez toho, aby sa od nej ťahalo niekoľko čiernych káblov cez polovicu miestnosti. 


Do tohto typu podlahovej zásuvky je možné vložiť akýkoľvek materiál/podlahu do hrúbky 15 mm

Do tohto typu podlahovej zásuvky je možné vložiť akýkoľvek materiál/podlahu do hrúbky 15 mm
Stakohome Network, s. r. o.

Podlahové zásuvky sa hodia aj do namáhaných interiérov, akými sú napríklad kancelárie. Veľmi odolné vyhotovenie podlahovej elektrickej krabice znesie každodennú prevádzku aj prechádzanie obzvlášť ťažkými predmetmi.


Podlahové zásuvky sa vyrábajú aj v okrúhlom vyhotovení

Podlahové zásuvky sa vyrábajú aj v okrúhlom vyhotovení.
Stakohome Network, s. r. o.


Podlahové zásuvky sa vyrábajú aj v okrúhlom vyhotovení

Podlahové zásuvky na použitie vonku

Exteriérové podlahové zásuvky slúžia na privedenie elektrickej energie na miesta, ako je záhrada, terasa alebo okolie domu. Umožní pripojiť prenosný počítač, voľné svetlo alebo napr. gril. Ukrývať sa môžu aj pod trávnikom, kde čakajú na zapojenie kosačky alebo iného záhradného náradia, prípadne vianočného osvetlenia.  Umiestniť ich môžete bez problémov aj do vjazdov alebo garáží. 


Pri používaní je možné vonkajšiu podlahovú zásuvku dočasne opatriť násadcom.

Pri používaní je možné vonkajšiu podlahovú zásuvku dočasne opatriť násadcom
Stakohome Network, s. r. o.


Pri používaní je možné vonkajšiu podlahovú zásuvku dočasne opatriť násadcom.

Najväčším rozdielom oproti podlahovým zásuvkám, určeným pre interiér, je silnejšia konštrukcia, ktorá znesie drsné vonkajšie podmienky, a veko, všetko s vyšším krytím typu IP67 (vodotesné), ktoré zabraňuje vniknutiu nečistôt či vody do priestoru krabice. Inštalovať je možné aj podlahové zásuvky, ktoré sa vysúvajú spod povrchu. Takéto vyhotovenie sa hodí hlavne na prechodné využitie napr. vo verejných priestoroch, je extrémne odolné, vodotesné, vydrží aj pojazd osobnými vozidlami a keď nie sú potrebné, zasunú sa zásuvky tlakom nohy do zeme, kde sa samy zablokujú proti náhodnému vysunutiu. 


Vonkajšia zásuvka s dostatočným krytím (IP67) proti vode alebo prachu.

Vonkajšia zásuvka s dostatočným krytím (IP67) proti vode alebo prachu.
Stakohome Network, s. r. o.

Kde sa nehodí ani zapustená podlahová krabica ani vysúvacia podlahová zásuvka, nastupuje moderne poňatý zásuvkový stojan so spodným prívodom kábla. Vyrobený je z nehrdzavejúcej ocele. Podlahové zásuvky môžu popri klasických 230 V privádzať aj 400 V. Vyhovieť je možné aj neštandardným podmienkam na využitie, napríklad skrutkovacími zásuvkami do garáží a výrobných hál.

Zažite bezkonkurenčnú slobodu!

Otravné káble a nízky počet zásuviek, ktorý predurčuje, kam čo postaviť, už vás nikdy nemusia obťažovať.  Inštalácia podlahových zásuviek je jednoduchá a údržba nenáročná. Rovnako ako pri bežnom upratovaní stačí z času na čas odstrániť z elektrickej podlahovej krabice prach a nečistoty.

Nechajte sa presvedčiť pohodlím a eleganciou podlahových zásuviek.

Píšte, volajte, radi vám poradíme s výberom najlepšieho riešenia. Viac informácií na www.podlahove-zasuvky.cz, alebo na telefóne: +420 226 517 522, mobil: +420 776 780 378
Štandardne dodávame aj na Slovensko.

Kategória: Energia
Zdieľať článok